سیره فاطمی روشنگر مسیر مبارزه با تهاجم فرهنگی است

تربت حیدریه- ایرنا- سرپرست دفتر نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب اسلامی در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه حضرت فاطمه زهرا (س) را الگویی کامل برای هر زن مسلمان توصیف و بیان کرد: امروز بیش از هر زمان دیگر به ترویج فرهگ فاطمی در جامعه نیاز داریم زیرا سیره فاطمی روشنگر مسیر مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمنان است.

حجت الاسلام حسین صافدل روز چهارشنبه در "گردهمایی عفاف و حجاب" ویژه بانوان شاغل در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه افزود: دشمنان با هدف قرار دادن عفت و پاکدامنی زنان، تلاش می‌کنند بنیان خانواده را سست کرده لذا در مسیر این مبارزه، تمسک به سیره فاطمی نجاتبخش و روشنگر راه می‌باشد.

وی بر جایگاه والای زن در دین مبین اسلام تاکید و بیان کرد: نقش زن در جامعه اسلامی اثرگذار و تعیین کننده می‌باشد چون از دیگاه دین بین اسلام زن دارای ارزشهای وجودی والایی است. حفظ بنیان خانواده و تربیت فرزندان مهمترین نقش بانوان است که در هیچ جامعه‌ای به اندازه جامعه اسلامی بر آن تاکید نشده است.

مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در امور بانوان نیز در این گردهمایی گفت: زنان در جامعه اسلامی شایسته والاترین توجه هستند و به برکت انقلاب اسلامی اکنون شاهد دستاوردهای بزرگ عظیم بانوان مسلمان به ویژه زنان ایرانی در عرصه‌های مختلف هستیم.

زهره حسینی توجه به بانوان و ارتقا نقش اجتماعی این قشر را یکی از اهداف و دغدغه‌های مسئولان ذکر و بیان کرد: بر این اساس شاهدیم که در سطوح مختلف دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از معاونت تا مدیریت‌های گوناگون و کارشناسان واحدها از توانایی‌های بانوان بهره گرفته می‌شود.

طی این مراسم ۹ بانوی نمونه عفاف و حجاب در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با اهدای لوح و هدیه مورد تقدیر قرار گرفتند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در حوزه جغرافیایی تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به ۳۵۰ هزار نفر ساکنان این شهرستانها در جنوب خراسان رضوی خدمات ارائه می‌دهد. این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان ۹ دی تربت حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان مه ولات دارد.

تربت حیدریه در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

۷۰۷۹/‌۱۸۵۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =