۱۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۴
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 83389786
۰ نفر
شکوفایی ورزش در روستاهای البرز

کرج – ایرنا – همت و تلاش مسئولان امور ورزشی در البرز، این بار نه در شهرها بلکه با وجود مشکلات فراوان مالی ، تجهیزات را روانه روستاهای این استان کرده است.

به گزارش ایرنا، با اینکه در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تعدادی سالن در روستاهای مختلف کشور از جمله استان البرز، احداث شده اما این بار عزم مسئولان بر تجهیز روستاها به امکانات و تجهیزات ورزشی متمرکز شده، تا جایی که این روزها انبوهی از تجهیزات و وسایل ورزشی به سمت روستاهای البرز سرازیر شده است.

انتقال این تجهیزات بیانگر آن است که متولیان امور استان، مضاف بر رونق تولید و اشتغال به ارتقای سلامت روستاییان نیز توجه دارند، امروز روستاهای استان در کنار برخورداری از آب، برق، گاز، تلفن و سایر امکانات به سمتی پیش می‌روند که از امکاناتی مانند نیازهای ورزشی برخوردار می‌شوند.

تجهیز روستاهای البرز به امکانات ورزشی این نوید را می‌دهد که اگر چه تحرک و فعالیت روستاییان بیشتر از شهرنشیان است اما ورزش آنها نیز به سمت حرفه‌ای شدن پیش می‌رود، این در حالی است که طی سالهای اخیر بسیاری از جمعیت شهری استان البرز به سمت خانه سازی در روستاها روی آوردند وبه نوعی می‌توان گفت که مهاجرت معکوس در حال شکل گیری است.

۲۸۰ روستا در استان البرز وجود دارند که از جمعیت سه میلیون نفری این روستاها، حدود ۳۰۰ هزار نفر در این مناطق زندگی می‌کنند، با توجه به اینکه البرز در مناطق شهری و روستایی از کمبود زیر ساخت‌های ورزشی رنج می‌برد، یکی از برنامه‌ها در این استان، توسعه ورزش در روستاها و ترویج هر چه بیشتر آن است.

به همین منظور، طی مراسمی ۷۰ روستا در شهرستان‌های استان، به ارزش ریالی ۶ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال به وسایل ورزشی تجهیز و مابقی روستاهای البرز نیز طی ۲ سال آینده مجهز می‌شوند.

میزهای پینگ پنگ، شطرنج، فوتبال دستی، توپ‌های فوتبال، والیبال، بسکتبال، فوتسال، دیسک فریزبی، تور والیبال، دارت، طناب طناب کشی و طناب طناب زنی از جمله تجهیزاتی است که با همت هیأت ورزش‌های همگانی استان روانه استان‌های البرز شده است.

مدیرکل دفتر توسعه ورزش روستایی و عشایری در آئینی که به منظور تجهیز ۷۰ روستا البرز به امکانات ورزشی برگزار شد گفت: نیمی از روستاییان کشور، از امکانات و فضاهای ورزشی محروم هستند.

رضا حجتی روز چهارشنبه در آئین تجهیز ۷۰ روستای استان البرز به وسایل و امکانات ورزشی در سالن ورزشی انقلاب کرج بیان داشت که ۲۵ میلیون روستایی در کشور داریم که نیمی از آنها هیچ گونه امکانات ورزشی ندارند.

این مسئول با تاکید بر تلاش برای توسعه ورزش در روستاها، اظهار داشت: برنامه ریزی ها باید به گونه‌ای باشد که امکانات عادلانه در اختیار شهرنشیان و روستائیان قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز نیز بر این باور است که انسان و جامعه سالم هدف ما است و رسیدن به این مهم با توجه به ورزش محقق می‌شود.

همچنین این باور وجود دارد که ورزش بهترین راه مقابله با معضلات و آسیب‌های اجتماعی است و نشاط عمومی از راه ورزش حاصل خواهد شد.

علی درویش پور معتقد است که مسئولان البرز بر توسعه فضا و زیر ساختهای ورزشی در این استان تاکید و تجهیز ۷۰ روستا به لوازم ورزشی را کاری بزرگ و با اهمیت می‌داند.

مدیر کل ورزش و جوانان البرز بیان می‌کند که امروز ۷۰ روستا به همت هیأت ورزش‌های همگانی استان به لوازم ورزشی تجهیز که با این اقدام شاهد توسعه ورزش در بعد قهرمانی و همگانی خواهیم بود.

امیر غفرانی عنوان می‌کند این حرکت برای نخستین بار در کشور انجام می‌شود و با توجه به اهمیت روستاها برای وزارت ورزش و جوانان و به طبع برای استان، تجهیز دیگر روستاهای البرز نیز در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته سرپرست هیات ورزش‌های همگانی البرز، ۷۰ روستا از روستاهای استان به وسایل ورزشی تجهیز و طی ۲ سال آینده تمامی روستاهای البرز به وسایل و امکانات ورزشی مجهز می‌شوند.

آموزش مربیان ورزشی درجه سه در روستاها، استعداد یابی و توسعه زیر ساخت‌های ورزشی از دیگر اقداماتی است که برای توسعه ورزش در روستاهای البرز در برنامه‌های هیات قرار گرفته است.

قدرت الله شمیرانی عنوان می‌کند که برگزاری المپیاد ورزش‌های روستایی در ۶ رشته از دیگر برنامه‌هایی است که برای توسعه ورزش روستاها در نظر گرفته شده است.

۷۴۱۴/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =