دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رشد تولیدات دانشی خوبی داشته است

تهران - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه در یکسال گذشته این دانشگاه رشد قابل ملاحظه ای در تولیدات علمی داشته است، گفت: در مجموع این دانشگاه در سال گذشته رشد علمی خوبی را در زمینه تولیدات دانشی تجربه کرده است.

دکتر محمد آقاجانی روز چهارشنبه در مراسم ارائه گزارش و تبیین ارتقا سطح علمی مجله اورولوژی در سالن همایش بیمارستان شهید لبافی‌نژاد افزود: این دانشگاه در سال گذشته رشد کمی ۳۶ و رشد کیفی ۴۹ درصدی تولیدات علمی داشته است.

وی اظهار داشت: این موضوع اتفاق بسیار خوبی بوده که در سطح دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رخ داده و نشان می‌دهد که ما به کیفیت بیش از کمیت توجه می‌کنیم.

آقاجانی افزود: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی براساس معتبرترین رتبه بندی تولیدات علمی (رتبه بندی لایدن) ۳۰ رتبه صعود داشته که افتخاری بزرگ برای کشور است.

وی با اشاره به اینکه ما طی یکسال گذشته وضعیت بسیار خوبی در رشد تولیدات علمی داشتیم، اظهار امیدواری کرد با حمایت های وزارت بهداشت و دانشگاه از تولیدات علمی، بتوانیم مسیر روبه رشد را همچنان طی کنیم.

آقاجانی افزود: گروه ارولوژی این دانشگاه مجموعه ای از خدمات پزشکی، آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی را ارائه می‌کند که می‌تواند نمونه ای بسیار خوب برای کل دانشگاه باشد.

وی اضافه کرد: گاهی اوقات این بحث مطرح می‌شود که ما اگر بخواهیم کار علمی کنیم، خدمات پزشکی دست و پا گیر است. گروه ارولوژی دلیل قطعی بر این مدعا است که می شود بهترین، پیشرفته‌ترین و بیشترین خدمات پزشکی را ارائه داد، آموزش توسعه یافته را تجربه کرد و بیشترین دستاوردهای دانش پژوهی را هم داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه پیشرفته‌ترین اعمال جراحی در رشته اورولوژی در بیمارستان شهید لبافی‌نژاد تهران انجام می‌شود، ادامه داد: آمار بخش ارولوژی این بیمارستان نشان می‌دهد که سال گذشته ۱۸ هزار عمل جراحی در این مجموعه انجام شده است.

آقاجانی اظهار داشت: برترین متخصصان ارولوژی کشور، دانش آموخته این گروه هستند و بیشترین پیشرفت‌های علمی را هم مجله اورولوژی این گروه در دانشگاه به خود اختصاص داده است.

در پایان مراسم از پراستنادترین مقالات، تعدادی از داوران مجلات، دست اندرکاران علمی و اجرایی مجله، تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =