۱۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۱
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 83389549
۱ نفر
راه اندازی کارگاه آموزش مکانیکی ویژه بانوان در فردیس

کرج - ایرنا - برای نخستین بار در استان البرز، کارگاه آموزش مکانیکی ، سرویس و نگهداری خودروها ویژه بانوان در شهرستان فردیس آغاز به کار کرد.

به منظور ارتقا سطح کیفی مهارت بانوان و توانمندسازی آنان در عرصه‌های مختلف مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای روستای زیبادشت فردیس این کارگاه آموزشی را فعال کرده است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای زیبادشت شهرستان فردیس روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: دوره آموزش سرویس و نگهداری خودرو برای بانوان به مدت ۱۳۲ ساعت در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای زیبادشت شهرستان فردیس برگزار می‌شود.

علی پورجعفر افزود: در این دوره آموزشی بانوان شرکت‌کننده ضمن آشنایی با مباحث فنی خودرو، نسبت به رفع اشکالات فنی احتمالی اطلاعات لازم را کسب می‌کنند.

وی با بیان اینکه در این دوره آموزشی علاوه بر برگزاری کلاس‌های تئوری، کلاس‌های عملی نیز برگزار می‌شود، گفت: شناخت قطعات خودرو، توانایی کار با ابزار، سرویس و نگه‌داری باطری و شمع‌ها، سرویس و تعویض روغن خودرو، سرویس و تعویض تسمه‌های خودرو، سرویس و تعویض سیستم ترمز و لنت‌ها، پنچرگیری و جابه‌جایی چرخ‌ها، سرویس سیستم خنک‌کاری و رادیاتور، تعویض و نصب فیوزها، نصب دوربین عقب خودرو از جمله بخشی‌های آموزشی این کارگاه است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای زیبادشت شهرستان فردیس به اهمیت فراگیری آموزش‌های مهارتی برای زنان اشاره کرد و ادامه داد: مرکز فنی و حرفه‌ای، با اشراف بر اهمیت نقش زنان در جامعه و دستیابی به توسعه پایدار با بهره گیری از این پتانسیل عظیم می کوشد تا با استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها و مشارکت‌های بانوان، زمینه رشد کشور در تمامی حوزه‌ها را فراهم می‌کند.

پورجعفر افزود: بعد از اتمام دوره آموزشی سرویس و نگهداری خودرو و موفقیت در آزمون پایانی، گواهینامه مهارت آموزش فنی و حرفه‌ای برای شرکت کنندگان صادر می‌شود.

روستای ۱۲ هزار نفری زیبادشت تنها منطقه روستایی شهرستان فردیس استان البرز است.

۷۴۱۳/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =