هندی ها در چهارمحال و بختیاری سرمایه‎گذاری می‌کنند

شهرکرد- ایرنا- هیاتی از سرمایه‌گذاران هندی به تازگی برای راه‌ اندازی کارخانه فولاد در چهارمحال و بختیاری اعلام آمادگی و با مسئولان این استان نشست‌هایی برگزار کردند.

تسهیل در فرایند جذب این سرمایه‌گذاران و حذف موانع بوروکراتیک از مهمترین محورهای برگزاری نشست‌های مشترک این هیأت سرمایه‌گذار و مسئولان چهارمحال و بختیاری است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری چهارمحال و بختیاری با اشاره به برگزاری این نشست‌های مشترک به خبرنگار ایرنا افزود: مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان با تمام توان از متقاضیان سرمایه‌گذاری در استان استقبال و از آنها حمایت‌های لازم را به عمل می‌آورد.

تهمتن عبدالهی تصریح کرد: بی‌شک فرایند سرمایه‌گذاری به واسطه کسب مجوزهای متعدد امری زمانبر و طولانی است اما تلاش ما در استان بر این است تا با برگزاری نشست با دستگاه‌های مربوطه نظیر محیط زیست، صنعت، معدن و تجارت، آب منطقه‌ای و سایر دستگاه‌های مربوطه روند صدور مجوزها را کوتاه‌تر کنیم.

وی، بروکراسی اداری را از مهمترین موانع سرمایه‌گذاری عنوان کرد و گفت: چنانچه بتوان این مانع را برطرف و فرایند ایجاد زیرساخت‌های لازم را برای سرمایه‌گذاران تسهیل کنیم شاهد جذب بیش از پیش سرمایه‎گذاران در استان خواهیم بود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: با برگزاری نشست مشترک با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان و هیأت سرمایه‌گذار هندی، مسئولان استان آمادگی خود را برای همکاری مطلوب با این هیأت اعلام کردند.

به گزارش ایرنا، با راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری، تاکنون ۱۴ سرمایه‌گذار خارجی از کشورهای چین، روسیه، تونس و امارات متحده عربی و ۳۵ سرمایه‌گذار داخلی برای سرمایه‌گذاری در این منطقه اعلام آمادگی کرده‌اند.

همچنین طی سالهای گذشته ۶ طرح بزرگ صنعتی با حدود ۵۲ میلیارد ریال سرمایه ثابت با حضور سرمایه‌گذاران خارجی در استان راه‌اندازی شده است.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =