سالن اصلی مجموعه تئاترشهر را تا پایان مردادماه تحویل می‌دهیم

تهران- ایرنا- سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر تعهد این دفتر به مدیریت مجموعه تئاترشهر گفت: سالن اصلی این مجموعه را زودتر از زمان مقرر و در پایان مردادماه جهت بهره برداری تحویل خواهیم داد.

زهرا نوروزی در پیگیری خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره تعهد به زمان مقرر دفتر طرح‌های عمرانی وزارت ارشاد در تحویل سالن صلی مجموعه تئاترشهر، روز چهارشنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: وزارت ارشاد در بخش‌ها و دستگاه‌های خود از جمله دفتر طرح‌های عمرانی همواره نسبت به تعهداتی که به افراد داده متعهد بوده و به‌سازی و بازسازی سالن اصلی مجموعه تئاترشهر نیز از این قاعده مستثنا نبوده و نیست.

وی ادامه داد: بیشتر نیز در گفت وگو با ایرنا اشاره کرده بودم که در گام نخست قرار بود که سالن اصلی تئاترشهر بعد از پایان جشنواره بین المللی تئاتر فجر در اسفند سال ۹۷ جهت انجام بازسازی و بهسازی به ما تحویل داده شود. اما به سبب تعهد مدیریت این مجموعه برای اجرای عمومی، سالن اصلی از ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ به ما تحویل داده شد.

سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: به سبب تعهد و قراردادی که با مدیریت مجموعه برای تحویل این سالن تا نیمه شهریورماه داشتیم، تلاش کردیم که به شکل شبانه روزی و فشرده و حتی در تعطیلات پایانی هفته، تمام تیم و گروه را کنار هم جمع کنیم تا بتوانیم نسبت به انجام امور مورد تعهد در زمینه ماشینری و تعویض صندلی‌های سالن اصلی مجموعه تئاترشهر به زمان مقرر متعهد باشیم.

نوروزی یادآور شد: مطابق قرارداد بحث بازسازی و بهسازی ماشینری سالن اصلی تئاترشهر و تعویض صندلی‌های این سالن به عنوان متن قرارداد میان دفتر طرح‌های عمرانی وزارت ارشاد و مدیریت مجموعه به امضا رسیده بود. البته در این میان بخشی از کارها نیز که در قرارداد منعقد نشده بود و اجرای آن بر عهده مدیریت مجموعه بود نیز صورت گرفت. هر چند در این میان تعامل‌های سازنده‌ای به خاطر هدف مشترکمان که همان انجام کار کیفی در راستای تکریم مخاطبان و جامعه هنرمندان تئاتر صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: به سبب همکاری، کار فشرده و برنامه ریزی دقیق پیمانکار؛ خوشبختانه می‌توانم این موضوع را بیان کنم که تحویل سالن اصلی مجموعه تئاترشهر برای بهره برداری زودتر از زمان مقرر که نیمه شهریورماه بود صورت خواهد گرفت. در پایان مردادماه سالن اصلی مجموعه تئاترشهر را به مدیریت این مجموعه هنری جهت بهره برداری تحویل خواهیم داد.

نوروزی ضمن تقدیر از پیگیری‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت هنری این وزارتخانه و اداره کل هنرهای نمایشی در تأمین هزینه‌های امر بازسازی و بهسازی سالن اصلی مجموعه تئاترشهر گفت: هرچند تاکنون اعتبارات سال ۹۸ به حوزه هنرهای نمایشی تخصیص پیدا نکرده است؛ اما برای تأمین هزینه‌ها در کنار اعتبارات سال ۹۷ توانستیم بخشی از اعتبارات سال ۹۸ را در قالب تعامل و همراهی خوب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کنیم. این مساله نیز در راستای تسریع امور و زودتر از موعد تحویل دادن این سالن به مدیریت مجموعه تأثیر نقش بسزایی داشت.

ششمین مرحله از مراحل بازسازی، نوسازی و بهسازی مجموعه تئاترشهر این بار در قالب ماشینری و تعویض صندلی‌های سالن اصلی این مجموعه از هجدهم اردیبهشت ماه سال ۹۸ و بعد از پایان اجرای نمایش ملاقات به کارگردانی پارسا پیروزفر آغاز شده است و طبق قرارداد اولیه، زمان تحویل پروژه در نیمه شهریورماه سال ۹۸ تعیین شده بود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha