۱۸ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۳۰
کد خبرنگار: 1250
کد خبر: 83389124
۰ نفر
چهارمین دوره آموزشی "اسلام ناب" آغاز شد

تهران – ایرنا – طرح ملی دوره آموزشی "اسلام ناب" با مشارکت سازمان بسیج دانشجویی کشور ویژه دانشجویان و طلاب و به منظور حرکت در مسیر فعالیت‌های تبلیغی و تربیتی جوانان انقلاب اسلامی عصر سه‌شنبه طی مراسمی در اردوگاه سیدالشهدا (ع) شهر آبعلی شهرستان دماوند آغاز شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این آئین گفت: امروز باید اسلام ابوسفیان در مقابل اسلام عدل و مبارزه با کفر مشخص شود،.

وی خاطرنشان کرد: شهید حججی نشانه پیروزی ژرفا و بصیرت امام خمینی (ره) و نزاع با باطل است و اگر عمق مکتب امام (ره) را دریابیم به حقیقت واقعی خواهیم رسید.

قمی گفت: باید از این فرصت کوتاه تا نبردهای نهایی که سرنوشت ما رقم می‌خورد استفاده کنیم که بهترین قالب برای رسیدن به معرفت، فکر، شخصیت، علم و هویت برای جوانان، همین اردوهای معرفتی است زیرا تمهید و مقدمه اقدامات اجتماعی، فرهنگی و تشکیلاتی در دانشگاه‌ها و محیط کشور است.

وی به افتتاح دوره آموزشی اسلام ناب اشاره کرد و افزود: این اردو برگرفته از محور مباحثات در اندیشه، عمق و ژرفای حضرت امام خمینی (ره) است.

همچنین حجت الاسلام محمد مهدی تجریشی، مسئول حوزه علمی و عملی نهضت در خصوص این دوره آموزشی به ایرنا گفت: امسال چهارمین دوره اسلام ناب برگزار می‌شود که در ابتدا سال ۹۵ با یکصد شرکت کننده برگزار شد.

وی افزود: شرکت کنندکان امسال به ۱۲۰۰ نفر شامل دانشجو و طلبه رسید.

تجریشی با بیان اینکه مخاطب اصلی این دوره تشکل‌های دانشجویی و طلبگی، بسیج دانشجویی و گروه‌هایی که در مسیر انقلاب و مکتب امام (ره) حرکت می‌کنند، هستند، افزود: فعالان تشکل‌ها که عمدتاً افراد معتقد و مذهبی هستند ولی آنگونه که باید نرم افزار و جهت گیری فکریشان به سوی آرمان‌های رهبری نیست، در این دوره‌ها آموزش معرفتی می‌بینند.

وی محتوای این دوره آموزشی را بهره گیری از اندیشه‌های امام (ره) و رهبری و استفاده از کتاب‌هایی همچون جهان بینی اسلامی و فطرت از نگاه امام خمینی (ره) دانست و گفت: در این اردو شرکت کنندگان با نوع نگاه امام خمینی (ره) به جهان از نگاه فلسفی و عرفانی آشنا و از اندیشه‌های سیاسی و اجتماعی امام خمینی (ره) بهره مند می‌شوند.

این مقام مسئول افزود: همچنین امسال طرح راهبردی انقلاب اسلامی که در گام دوم نیز آمده و همچنین استفاده از منابع اصلی دین یعنی قرآن کریم و نهج البلاغه و کارگاه‌های عملیاتی خواهیم داشت.

این دوره آموزشی از فردا اجرایی می شود و برای دانشجویان تا یکم مرداد، طلبه‌ها تا ۲۸ تیر، خواهران از ۲۳ تیر تا یکم مرداد و بخش بین الملل که شامل دانشجویان کشورهای عراق، یمن و بحرین است از ۲۳ تیر تا یکم مرداد خواهد بود.

تهرام/۷۲۴۶/ ۱۰۰۸

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha