تعلل روستاییان خراسان شمالی برای دریافت تسهیلات بازسازی سیل

بجنورد- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: یکی از مشکلات ما برای بازسازی مناطق سیل زده، سهل انگاری روستاییان برای دریافت تسهیلات بانکی است.

علی محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با فرا رسیدن فصل برداشت، روستاییان حضور در مزارع و برداشت محصول را در اولویت قرار داده و متاسفانه انجام اقدامات مربوط به دریافت تسهیلات بانکی، را پشت گوش می اندازند.

وی افزود: این در حالی است که این بنیاد برای سهولت و رفاه روستاییان خسارت دیده از سیل، تلاش داشته تا مراجعه حضوری مردم به بانک ها کاسته شود و بسیاری از امور بانکی و ساز و کار دریافت تسهیلات، روان سازی شده است.

محمدی تصریح کرد: در حال حاضر روستاییان تنها برای امور مربوط به ضمانت ها باید به بانک مراجعه کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: اکنون برداشت محصول در اولویت کاری روستاییان است و بسیاری از این خسارت دیدگان سیل برای دریافت تسهیلات اقدام نکرده اند و این امر سبب از دست رفتن زمان مناسب ساخت و ساز و عقب افتادن برنامه های بازسازی می شود.

توزیع ۱۱۸ تن سیمان رایگان میان سیلزدگان استان

محمدی از توزیع رایگان سیمان میان سیلزدگان این استان خبر داد و گفت: تا کنون ۱۱۸ تن سیمان باهدف شتاب بخشیدن به بازسازی مناطق سیلزده و خسارت دیده از بارندگی های بهار، در روستاهای استان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان، تامین و توزیع سیمان را تعهد کرده است، گفت: برای بازسازی هر واحد مسکونی، هشت تن سیمان معادل ۱۶۰ پاکت به صورت رایگان در اختیار هر خانوار روستایی خسارت دیده قرار می گیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی خاطرنشان کرد: تا کنون ۲ هزار و ۳۷۶ پاکت سیمان معادل ۱۱۸ تن در مناطق خسارت دیده از سیل توزیع شده است.

بر اساس این گزارش، بر اثر بارندگی ها و سیلاب امسال بیش از ۶ هزار واحد روستایی و شهری استان خراسان شمالی خسارت دیده است.

۷۱۸۵/‏‬۵۱۳۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =