این‌بار نوبت ماست

تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات در توئیتر خود از آغاز طرح اشتغالزایی برای ۶۸ هزار ایرانی خبر داد.

محمدجواد آذری جهرمی زمانی که از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رأی اعتماد گرفت، قول داد در راه توسعه اشتغال در عرصه فناوری گام‌های مؤثری بردارد. امروز در راستای همین قول، وزیر ارتباطات اعلام کرد: کمتر از ۲۴ ساعت دیگر به آغاز طرح اشتغالزایی ۶۸ هزارتایی وزارت ارتباطات وقت باقی مانده است.

ایده طرح توسعه اشتغال از ماه‌های پایانی سال ۹۷ در سازمان فناوری اطلاعات ایران در جریان بود. جلسات منظم که بین وزیر ارتباطات، رئیس سازمان فناوری اطلاعات، معاون سیاستگذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات ایران و چند مسئول دیگر برگزار می‌شد، زمینه‌ساز طراحی سامانه‌ای برای یکپارچه‌سازی و اطلاع‌رسانی دستورالعمل‌های این طرح شد.

یکی از مسئله‌های مهم کشور، اشتغال است و باید پذیرفت که در فضای کشور هم مشکلاتی وجود دارد و همه نسبت به آن آگاه هستیم. اکنون تعداد زیادی از کسب و کارهای ما به سادگی نمی‌توانند اشتغال‌شان را توسعه بدهند و در برخی موارد حتی حفظ همان تعداد مشغول به کار نیز بسیار سخت است.

در این طرح، وزارت ارتباطات به بحث اشتغال فراتر از وزارتخانه و در چارچوب اقتصاد دیجیتال نگاه کرده است. در بحث اشتغال دیجیتال برخی مشاغل از دست می‌روند، فرصت‌های جدیدی فراهم می‌شود، گاهی نیاز است نیروها آموزش‌های جدید ببینند تا دوباره فعالیت کنند. برای متحول شدن حوزه اقتصاد، باید با عینک اقتصاد دیجیتال به بازار کار نگاه کرد.

ارائه وام به صاحبان کسب و کار، تسهیل روند کاری کسب و کارهای استارت‌آپی و پلتفرمی، ایجاد اشتغال در کسب و کارهای موجود و تصویب طرح نوآفرین (آئین‌نامه حمایت از کسب و کارهای نوپا) از مهم‌ترین اهدافی است که توسط طرح توسعه اشتغال دنبال خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =