کاپیتان تیم فوتبال زنان آمریکا دست از سر «ترامپ» بر نمی‌دارد

تهران- ایرنا- «مگان راپینو» کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان آمریکا بار دیگر با تاکید بر اینکه این تیم حتی در صورت دعوت از سوی «دونالد ترامپ»، باز هم به کاخ سفید نخواهد رفت، اعلام کرد که دعوت دمکرات های مجلس سنا را خواهد پذیرفت.

راپینو در جریان رقابت‌های جام جهانی زنان سال جاری در فرانسه نه تنها به واسطه نمایش‌های درخشان داخل زمین بلکه به دلیل اظهارات و انتقادات بی پرده علیه ترامپ، به شخصیت برجسته این تورنمنت بدل شد.

او در مصاحبه‌هایی به طور مکرر به نمایندگی از تیم ملی این کشور اعلام کرد که نه خود و نه بازیکنان دیگر هیچ علاقه‌ای به دعوت شدن و حضور در کاخ سفید ندارند.

در آمریکا روال رایج و مرسوم این است که تیم‌های ورزشی پس از کسب موفقیت، می‌توانند به کاخ سفید رفته و با رئیس جمهوری ملاقات داشته باشند. اگرچه به نظر این روال در دوران ریاست جمهوری ترامپ تغییر کرده و چندین ستاره برجسته ورزشی آمریکا از ایده ملاقات با رهبر این کشور استقبال نکرده‌اند.

راپینو در این خصوص اظهار داشت: نمی‌خواهیم به کاخ سفید برویم و دلیل اینکه دعوتنامه‌ای را دریافت نکردیم، همین موضوع است؛ شاید او (ترامپ) نامه را پست کرده و به همین دلیل هنوز به دست ما نرسیده است!

با این وجود، کاپیتان تیم قهرمان جام جهانی زنان با اتخاذ موضعی صمیمانه‌تر، در واکنش به دعوت «چاک شومر» رهبر اقلیت سنا (دمکرات‌ها) که منتقد صریح ترامپ است، اظهار داشت: پذیرفتن دعوت شما باعث خوشحالی وافر ما است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =