۱۸ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۰
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83388888
۰ نفر
چین از آمریکا خواست برنامه فروش تسلیحات به تایوان را لغو کند

پکن- ایرنا- چین از آمریکا خواست با رعایت اصل «چین واحد» و سه اطلاعیه مشترک چین و آمریکا، برنامه فروش تسلیحات به تایوان را فوری لغو کند.

اداره همکاری امنیت دفاعی وزارت دفاع آمریکا امروز سه شنبه به کنگره این کشور اطلاع داد قصد دارد تسلیحاتی به ارزش ۲.۲۲ میلیارد دلار را به تایوان بفروشد.

"گنگ شوانگ" سخنگوی وزارت امور خارجه چین نیز امروز سه شنبه در نشست خبری هفتگی خود از آمریکا خواست ضمن توقف روابط نظامی با تایوان، از آسیب رساندن به روابط پکن و واشنگتن و صلح و ثبات تنگه تایوان جلوگیری کند.

او تاکید کرد فروش تسلیحات به تایوان توسط آمریکا به طور جدی قوانین بین المللی، اصول اساسی روابط بین المللی و اطلاعیه مشترک چین و آمریکا را نقض کرده و ضمن دخالت گستاخانه در امور داخلی چین، به حق حاکمیت و منافع امنیتی چین نیز آسیب رسانده است.

این مقام چینی تصریح کرد چین ضمن ابراز ناخرسندی شدید و مخالفت قطعی خود، مراتب اعتراضات خود را به ابلاغ آمریکا رسانده است.

"گنگ" خاطر نشان کرد تایوان بخش جدایی ناپذیر از سرزمین چین است و هیچکس نباید عزم راسخ و تصمیم قطعی دولت و مردم چین برای دفاع از حق حاکمیت و تمامیت ارضی و مخالفت با دخالت خارجی را نادیده بگیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار جهان