۱۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۷:۴۵
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83388881
۰ نفر

برچسب‌ها

جنوب کرمان رتبه نخست کانون فرهنگی مساجد روستایی کشور را دارد

جیرفت - ایرنا - هفت شهرستان جنوبی کرمان با ۴۸۰کانون فرهنگی مساجد روستایی رتبه نخست را با توجه به جمعیت یک میلیون نفری این مناطق در کشور به خود اختصاص داده است .

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد جنوب کرمان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قبل از استقلال ستاد هماهنگی کانون های مساجد جنوب کرمان از مرکز استان کرمان، ۱۰۰ کانون در این منطقه فعالیت داشتند اما بعد از مستقل شدن از شمال استان به لطف خداوند اکنون این تعداد به ۴۸۰ کانون رسیده است.

مجید خوبی زاده به سامانه ثبت بچه های مسجدی اشاره و تصریح کرد: تاکنون ۱۸ هزار و ۱۷ نفر عضو سامانه بچه های مسجدی شده اند و مدیران مسئول کانون های مساجد می توانند تمامی گزارش ها و اطلاعات اعضای کانون های خود را در این سامانه ثبت کنند.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد جنوب کرماندر ارتباط حمایت از طرح ها و ایده های کانون ها سخن گفت و تصریح کرد: کانون های مساجد باید طرح و ایده ارائه دهند تا از حمایت مالی برخوردار شوند.
به گفته خوبی زاده از میان طرح های متعددی که مورد تایید ستاد عالی کانون های مساجد قرار گرفت ۶ طرح شامل طرح رشد، طرح مسجد دوستدار خانواده، تقوا در فضای مجازی، طرح کتاب من، طرح خانواده بهشتی و نغمه های مسجدی مورد حمایت قرار گرفتند.
خوبی زاده اظهار داشت: طرح مسجد دوستدار خانواده افزایش ارتباط بین خانواده و مسجد، طرح نغمه های مسجدی، در راستای تاکید رهبر معظم انقلاب و مقام عالی وزارت در راستای سرودهای انقلابی، طرح کتاب من با محوریت من و کتاب، تاکیدات رهبری در حوزه کتاب و کتابخوانی و همچنین طرح خانواده بهشتی با محوریت خانواده در حال برگزاری است.
خوبی زاده به برنامه دهه کرامت اشاره کرد و گفت: در این دهه ۴۰ ایستگاه صلواتی نذر و شادی در سطح جنوب برگزار می کنیم.
وی با اشاره به در پیش بودن هفته عفاف و حجاب، از ویژه برنامه های هفته عفاف و حجاب توسط کانون تخصصی عفاف و حجاب در جنوب کرمان خبر داد و گفت: این برنامه ها شامل برگزاری کرسی آزاد اندیشی، توزیع گل و فلش کارت و برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب است.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد جنوب کرمان با بیان این مطلب که بزرگداشت امامزادگان شاخص در جنوب کرمان برگزار می شود، تصریح کرد: بزرگداشت امام زاده سلطان سید احمد ساردوئیه و امام زاده ابوالقاسم (زیارت بچه) قلعه گنج با حضور خدام آستان قدس رضوی برگزار خواهد شد.
وی گفت: ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری از سال گذشته به دنبال شناسایی کانون های فرهنگی هنری الگو در سطح کشور است.
خوبی زاده افزود: ستاد هماهنگی کانون های مساجد جنوب کرمان در همین راستا ۱۵ کانون فرهنگی هنری مسجد را به عنوان الگو معرفی کرد.
وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت های نیروی انسانی و با وجود محرومیت ها، کانون مصباح علی آباد عمران از جنوب کرمان توانست جزو ۲۸ کانون فرهنگی هنری الگوی کشوری شود.
خوبی زاده ادامه داد: علاوه بر اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد فعالیت های مسجدی خود را انجام می دهند اما ۱۲ کانون به شکل تخصصی در زمینه های مختلف در سطح جنوب کرمان فعالیت می کنند.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد جنوب کرمان اظهار داشت: ۳۵ کانون فرهنگی هنری در قالب خانه های نور در جنوب کرمان به صورت ویژه در حوزه قرآنینیز فعال هستند.
۷۴۵۰/۷۴۲۹/‏‬ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =