۳۴۷ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد در آذربایجان‌غربی فعالیت می‌کند

ارومیه – ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: ۳۴۷ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد در این استان فعالیت می کند.

محسن مددی روز سه شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آموزشگاه‌ها در پنج حوزه صنعت، خدمات، کشاورزی، فرهنگ و هنر فعال است.

وی اظهارداشت: از این تعداد ۲۲۴ آموزشگاه مختص خواهران، ۳۵ آموزشگاه مختص برادران و ۸۸ آموزشگاه به صورت ۲ منظوره، آموزش های مهارتی لازم را به افراد ارائه می دهند.

وی ادامه داد: این اداره کل در سال جاری ۱۹۹ دوره آموزشی برای ۶ هزار و ۴۲۵ نفر برگزار کرده که در قالب آن یک میلیون و ۷۵ هزار و ۲۸۳ نفرساعت در بخش خصوصی موسسات کارآموزی و آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد آموزش های مهارتی لازم را کسب کرده اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی گفت: آموزشگاه‌های آزاد بازوان توانمند سازمان فنی و حرفه‌ای هستند و این اداره کل در راستای تقویت بخش خصوصی آمادگی لازم را دارد تا در صورت توانمندی بخش خصوصی، بخش هایی از فعالیت های خود را بر اساس شیوه نامه های مصوب سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد واگذار کند.

به گزارش ایرنا، در سال های اخیر تعداد فارغ التحصیلان بیکار رشته های نظری و حتی برخی رشته های عملی دانشگاه ها روند صعودی داشته و بسیاری از فارغ التحصیلان به جز آزمون های هر از چندگاه استخدامی، امید چندانی برای ورود به بازار کار ندارند.

در این میان بسیاری از کارشناسان بر لزوم توجه به آموزش های مهارتی در کشور و آذربایجان غربی تاکید کرده اند که ارائه آموزش های مهارتی زیر نظر اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در این خصوص می تواند بسیار باارزش باشد.

باید توجه داشت که آموزش های فنی و حرفه ای در مراکز دولتی رایگان است و می تواند فرصت خوبی برای جوانان و حتی فارغ التحصیلان دانشگاهی باشد تا وارد بازار کار شوند و حتی بیش از یک نفر اشتغالزایی کنند.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =