مردان و زنان نقره‌ای در مترو پایتخت از عفاف می‌گویند

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: همزمان با هفته عفاف و حجاب نمایش مردان و زنان نقره ای در ۲ ایستگاه امام خمینی (ره) و تئاترشهر در حال اجراست.

‌ احسان بیسادی عصر سه شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا اعلام کرد: همزمان با هفته عفاف و حجاب و گرامیداشت شهدای واقعه مسجد گوهرشاد معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران با هدف نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف، با اجرای برنامه های نمایشی مردان و زنان نقره ای با عنوان ایستاده ایم مثل گوهرشاد پیامهای فرهنگی با موضوع حجاب را در قالب های هنری و تبلیغی در معرض دید شهروندان قرار داده است.

وی افزود: اجرای این نمایش تا روز پنجشنبه هفته جاری از ساعت ۹ تا ۱۲ و عصرها از ساعت ۱۶ تا ۱۸ صبح تا عصر در ایستگاه های تئاتر شهر و امام خمینی (ره) اجرا می شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی مترو با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در زمینه حجاب و عفاف در جامعه اظهار داشت: اهمیت حجاب و عفاف در دین اسلام بر کسی پوشیده نیست اما بسیاری این موضوع را مختص بانوان می‌دانند در صورتی که رعایت مصادیق حجاب و عفاف برای آقایان هم ضروری است.
وی افزود: متاسفانه جامعه امروز ما به جهت حملات دامنه‌دار، منظم و هدف‌دار دشمنان که با بهره‌گیری از جدیدترین وسایل ارتباط جمعی صورت می‌گیرد تحت تاثیر قرار گرفته و در مواردی شاهد بدحجابی‌هایی در سطح جامعه هستیم که باید مسئولان فرهنگی و خانواده‌ها در مقابل آنها حساسیت لازم را نشان دهند.

بیسادی در ادامه این با اشاره به اینکه در سالهای اخیر بی حجابی و بد حجابی منجر به ایجاد معضل اجتماعی در جامعه گردیده افزود: مسئله بد حجابی از پدیده های جدید اجتماعی نیست بلکه از دیر باز این عنصر ضد اخلاقی در جامعه وجود داشته، لکن در سالهای اخیر به موازات تحولات اجتماعی و سرازیر شدن انواع محصولات فرهنگی بیگانه، و حجم وسیع تهاجم و شبیخون فرهنگی، بدحجابی ابعاد تازه ای به خود گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: از این رو متولیان فرهنگی باید با بهره مندی از تمام ظرفیت ها و با روشهایی از جمله تقویت ایمان و اعتقاد دینی، احیاء فرهنگ اصیل اسلامی، شناساندن و معرفی الگوهای والا در زمینه حجاب، گنجاندن مطالب مهم در زمینه حجاب و پوشش و آموزشهای لازم در کتب درسی، و استفاده از ابزارهای فرهنگ ساز از جمله صدا و سیما و مطبوعات، گامهای موثری را در جهت رفع این معظل اجتماعی بردارند.

نمایش مردان و زنان نقره ای از امروز (سه شنبه) تا پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ و همچنین ۱۶ تا ۱۸ عصر در ایستگاه های مترو تئاترشهر و امام خمینی (ره) اجرا می شود.

تهرام/‌۷۲۴۳/‌ /‌۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =