واحدهای اصل ۴۴ بدهکارترین‌ها به تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی

تبریز- ایرنا- تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی ۸۵۰ میلیارد تومان بدهی معوقه دارد که بیشترین بدهی‌های انباشته آن مربوط به واحدهایی است که بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی در استان واگذار شده‌ اند.

به گزارش ایرنا، مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی روز سه شنبه در نشست خبری اظهار داشت: بیشترین بدهی‌ها مربوط به شرکت‌های بلبرینگ، کمپرسورسازی، ماشین‌سازی و لیفتراک‌سازی است.

جعفر سمساری افزود: با این وجود حتی یک کارگر نیز به بیمه بیکاری معرفی نشده و بر اساس قانون مشاغل سخت و زیان‌آور سازمان، بازنشسته شده است.

وی ادامه داد: در بخش خصوصی نیز بدهی‌هایی وجود دارد ولی به میزان واگذاری با قانون اصل ۴۴ نیست.

سمساری با اشاره به بدهی های شهرداری تبریز به این اداره کل، گفت: تعامل خوبی برای پرداخت بدهی های شهرداری وجود دارد ولی شهرداری بدهی های شرکت واحد را متقبل نمی شود.

وی میزان بدهی شرکت واحد تبریز به این اداره کل را ۶۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: بیش از ۵۰ درصد این مبلغ جرایم پرداخت نشده این شرکت است.

۶۹۰ هزار نفر بیمه شده اصلی در آذربایجان شرقی

مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ۵۳ درصد از جمعیت استان تحت پوشش تامین اجتماعی است، گفت: ۶۹۰ هزار نفر بیمه شده اصلی، ۱۸۱ هزار نفر مستمری بگیر، ۱۳ هزار و ۲۶۱ نفر مستمری بگیر بیکاری در این استان تحت پوشش اداره کل تامین اجتماعی هستند.

سمساری با بیان اینکه آذربایجان شرقی به عنوان پایلوت اجرای طرح خدمات غیرحضوری در کشور انتخاب شده است، گفت: این طرح از ابتدای اسفندماه سال گذشته آغاز شده که تا ۱۵ تیرماه سال جاری نزدیک ۹۹ هزار خدمات غیر حضوری ارایه شده است.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ سرویس غیرحضوری وجود دارد که بیمه شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران از آن استفاده می کنند، ادامه داد: تلاش می شود میزان خدمات تا ۲۰۰ سرویس غیرحضوری افزایش یابد.

مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه سیاست های سازمان تامین اجتماعی برون سپاری خدمات است، اضافه کرد: در مدت یکسال گذشته ۵ کارگزاری جدید در شهرهای بناب، مراغه، اهر، میانه و یک شعبه جدید نیز در تبریز ایجاد شده است.

طرح پرونده الکترونیکی در ۲۰ شعبه آذربایجان شرقی در حال اجراست

وی گفت: طرح پرونده الکترونیکی در ۲۰ شعبه استان شروع شده که نزدیک به نصف بیمه شدگان در این شعب پرونده دارند،.

سمساری با بیان اینکه این طرح در جهت اهداف خدمات الکترونیکی دولت اجرایی می شود، افزود: تلاش می کنیم این طرح در سایر شعب نیز اجرایی شده و در طی یکسال تمامی پرونده ها بصورت الکترونیکی قابل بهره برداری باشد.

وی با اشاره به بخشنامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص بهبود فضای کسب و کار، گفت: در این راستا طرح تقسیط بدهی کارگاه های دچار بحران مالی، طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب، اخذ لیست کارگاه های دارای بحران مالی، طرح ساختار نوین خدمات بیمه ای و طرح بیمه دانشجویان و زنان خانه دار اجرا می شود.

فعالیت ۴۸ هزار نفر بیمه شده قالی بافی در آذربایجان شرقی

مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه ۴۸ هزار نفر بیمه شده قالی باف تک بافت خانگی در استان وجود دارد، اظهار داشت: در سال های اخیر به دلیل عدم تامین منابع ملی بیمه شده جدید نداشتیم.

وی ادامه داد: در قانون بودجه سال ۹۸ برای این موضوع اعتباری پیش بینی شده بود ولی تا کنون نتیجه ای نداشته است.

۶۱۲۰/‏۳۰۷۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =