۱۸ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۶
کد خبرنگار: 1357
کد خبر: 83388414
۰ نفر
بنیاد برکت در آبادانی ۶ هزار روستا مشارکت می کند

تهران- ایرنا- مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به فعالیت این بنیاد در سه هزار روستای کشور در سال ۹۷، گفت: آبادانی ۶ هزار روستا در سال ۹۸ در دستورکار است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، سعید جعفری در مجمع عمومی عادی سالیانه این بنیاد افزود: تعهدات بنیاد برکت در سال ۱۳۹۷ ایجاد ۱۸ هزار و ۴۵۰ شغل بود که توانست این رقم را به ۴۰ هزار فرصت شغلی افزایش دهد.

مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از اجرای ۱۰ هزار طرح اشتغال‌زایی با اعتباری بالغ بر ۱۳ هزار و ۷۷۷ میلیارد ریال در مناطق روستایی خبر داد و گفت: ضریب تحقق برنامه‌های بنیاد برکت در حوزه اشتغال‌زایی در سال گذشته ۲۱۷ درصد بود.

وی اضافه کرد: در سال گذشته، ۴۰ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را در مناطق محروم و کم‌تر برخوردار کشور ایجاد و راه‌اندازی کرده‌ایم.

جعفری گفت: ۹ هزار و ۸۰۰ طرح از این تعداد در قالب طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور با ۸ هزار و ۲۶۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری اجرا شد. راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور، شاغل شدن ۳۱ هزار و ۸۰۰ نفر را به همراه داشته است. ۱۰ طرح نیز در قالب مدل اشتغال‌زایی بنگاه‌محور با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده که فراهم آوردن فرصت کسب و کار برای سه هزار و ۵۰۰ نفر را به شکل مستقیم و غیرمستقیم در پی داشته است.

وی افزود: همچنین ۱۹۰ طرح اشتغال‌زایی تسهیلات‌محور بنیاد برکت با سه هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری موجب ایجاد شغل برای چهار هزار و ۷۰۰ نفر به شکل مستقیم و غیرمستقیم شده است.

مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ادامه داد: ۴۵ نوع خدمات‌دهی برای بنیاد در سال گذشته پیش‌بینی شده بود که این تعداد به ۵۳ مورد رسید. همچنین تعداد قرارداد ساخت مدارس و مراکز فرهنگی و مذهبی برای سال ۹۷، ۴۰۰ مورد پیش‌بینی شده بود که به ۵۲۱ مورد افزایش یافت.

وی با اشاره به سفرهای استانی و برگزاری جلسات متعدد با مسئولان اجرایی هر استان در سال گذشته گفت: استان‌های سیستان و بلوچستان، گلستان، لرستان، بوشهر، خوزستان، خراسان جنوبی و رضوی، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری و قزوین از جمله استان‌هایی بودند که مورد بازدید قرار گرفتند. در این بازدیدها، از مسئولان محلی خواسته شد برای ارسال طرح‌های کارآفرینان و متقاضیان مشارکت‌های اقتصادی حداکثر همکاری را داشته باشند.

مدیرعامل بنیاد برکت، گسترش الگوهای اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در سال ۹۷ با هدف گسترش ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق روستایی و محروم کشور را در دستورکار کمیته تحقیق و توسعه این بنیاد عنوان کرد.

وی از حضور بنیاد برکت در سه هزار روستای کشور در سال ۹۷ خبر داد و اعلام کرد: این تعداد به ۶ هزار روستا در سال ۱۳۹۸ افزایش می‌یابد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =