۷۰ درصد دانش‌آموزان خراسان شمالی وارد برنامه شاد شدند

بجنورد- ایرنا- رییس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: اکنون ۷۰ درصد از دانش‌آموزان استان وارد برنامه شاد شده‌اند که این رقم در مقایسه با بهار امسال، ۱۰ درصد ارتقا یافته است.

فرامز صدقی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شماری از مدیران و معلمان هم هنوز وارد برنامه شاد نشده اند که انتظار می رود هفته آتی، حضور این افراد هم در برنامه شاد بیشتر شود.

وی افزود: در بهار پارسال، تنها ۶۰ درصد از دانش آموزان وارد برنامه شاد شدند، و ۷۲ هزار نفر از این افراد، از حضور در فضای مجازی بازماندند، البته امسال هم همین تعداد دانش آموز از داشتن تجهیزات همچون گوشی هوشمند و یا تبلت بی بهره اند، اما ۱۰ درصد از آنان توانسته اند با استفاده از تجهیزات امانی و با همکاری آشنایان، وارد برنامه شاد شوند.

وی درباره مشکلات برای دانش آموزان روستایی و محروم در زمینه دسترسی به برنامه شاد اظهار داشت: هنوز هم ۴۰ درصد از دانش آموزان در مناطق مختلف، از دسترسی به شاد محروم هستند و به علت نداشتن دسترسی به گوشی هوشمند و یا تبلت، نتوانسته اند به شاد بپیوندند.  

صدقی درباره حل مشکل اینترنت برای مدارس گفت: با انعقاد تفاهم نامه با اداره کل فناوری اطلاعات استان، پیگیری های لازم برای فراهم کردن زیرساخت های اینترنتی در مدارس روستایی انجام شده است.

رییس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: قرار بود یک هزار و ۲۰۰ مدرسه استان در ۷۰۰ نقطه روستایی اینترنت رایگان دریافت کنند که بیش از تعهد انجام شد و اینترنت رایگان در هزار و ۴۴۰ مدرسه برقرار شد. 

۱۸۰ هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب مدرسه زیر نظر ۱۴ هزار معلم، تحصیل می کنند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =