جناح بندی سیاسی برای پاسداران حرام است

مشهد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: برای پاسداران بصیرت سیاسی واجب اما جناح بندی سیاسی حرام می باشد و مرز آن جبهه انقلاب اسلامی است لذا در دفاع از ارکان انقلاب از همه سیاسی تر هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی روز سه شنبه در همایش سالانه فرماندهان نیروی زمینی سپاه پاسداران در مشهد افزود: به فرمان امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری سپاه پاسداران خرج جناح بندیهای سیاسی و انتخاباتی یا غیرانتخاباتی نمی‌شود. اما در دفاع از انقلاب اسلامی محدویت ندارد و در همه عرصه‌های پاسداری حضور دارد.

وی پاسدار را سنگرنشین انقلاب در همه صحنه‌ها توصیف و بیان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر جبهه استکبار بیطرف و در جبهه داخلی متعلق به یک گروه خاص نیست. معنا ندارد که به ارکان انقلاب حمله شود و سپاه عکس العمل نشان ندهد. اگر به ارکان انقلاب، اسلامیت، ولایت و اصول تعرضی صورت گیرد نخستین گروهی که در مقابل چنین تحرکاتی می‌ایستد سپاه پاسداران است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: برای حفاظت از انقلاب اسلامی باید از سپاه پاسداران محافظت کرد و نگذاریم سپاه منحل شود. انحلال سپاه یعنی پوسته آن بماند اما حقیقت آن نباشد. امروز پاسداری علاوه بر بصیرت و شجاعت، صراحت هم نیاز دارد. پاسدار می بایست در بیان بصیرت خود صراحت داشته باشند.

وی به نقشه‌های دشمن در مقابله با انقلاب اسلامی نیز اشاره و بیان کرد: آنچه استکبار را به زمین زده اشراف رهبری بر فتنه‌های دشمن است. رهبر معظم انقلاب مطالب به کلی سری جبهه استکبار را می بینند. همه باید فته شناس باشیم. فتنه چراغ‌ها را خاموش می‌کند و تاریک کننده و از بین برنده بصیرتها است چنانکه رزمنده مجاهد در رکاب پیامبر (ص) را در جبهه مقابل او قرار می‌دهد.

حجت الاسلام حاجی صادقی گفت: جامعه بی ولایت، بی خطر و مرده و حقیقت دین به ولایت الله و حاکیمت او است. در تاریخ اسلام سابفه ندارد زیر ولایت الله چهل سال زندگی کرده باشیم. حکومت رسول الله و امام علی (ع) هم خیلی طول نکشید.

وی افزود: حقیقت در ولایت تجلی یافته و در جای دیگر پیدا نمی‌شود. مدل حکومت دینی خلافت نیست بلکه نظام ولایی است و زیرمجموعه آن معنا می‌یابد. در نظام ولایی فرماندهی و سیاستگذاری مربوط به ولی خدا است و همه باید از آن پیروی کنند.

همایش فرماندهان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همه ساله به منظور جمع بندی برنامه‌های یک سال گذشته نیروی زمینی، قرارگاه و یگانهایی که در مناطق عملیاتی مسئولیت ایجاد امنیت را بر عهده دارند و نیز به منظور بررسی و تحلیل عملکرد برگزار می‌شود. ارائه راهکار برای برنامه‌های آینده قرارگاهها و یگانهای نیروی زمینی سپاه در حوزه‌های مختلف از دیگر اهداف این همایش است. همایش سالانه فرماندهان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که امسال در مشهد برپا شده امشب به کار خود پایان می‌دهد.

۷۵۰۷/‌۱۸۵۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =