۱۸ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۸
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83388090
۰ نفر

برچسب‌ها

آلوز: دوستی با «مسی» دلیل درست بودن بی‌حرمتی او نیست

تهران- ایرنا- «دنی آلوز» کاپیتان تیم ملی برزیل در واکنش به انتقادهای تند «لیونل مسی» در رابطه با قهرمانی برزیل در کوپا آمریکا، اظهار داشت: دوستی و رفاقت قدیمی با یک هم تیمی دلیل نمی‌شود که همیشه حق با او باشد؛ مسی به خاطر حرارت بازی حرف هایی زده که البته به هیچ وجه با آن موفق نیستم.

کاپیتان تیم ملی آرژانتین پس از شکست مقابل شیلی در نیمه نهایی کوپا آمریکا، سازماندهندگان و داوران این تورنمنت را به "فساد" و تبانی برای قهرمان کردن برزیل متهم کرد.

جادوگر آبی‌اناری‌ها در ادامه و پس از کسب مقام سوم این رقابت‌ها با گفتن جمله "کوپا برای قهرمانی برزیل مهیا شده است، امیدوارم داوران و کمک داور ویدئویی بازی فینال را تحت تأثیر قرار نداده و بگذارند پرو برای قهرمانی بجنگد که البته به نظر من محتمل نیست" از شرکت در مراسم اهدای مدال برنز نیز امتناع کرد.

مسی پیش‌تر و بدنبال حذف از نیمه نهایی به دست برزیل میزبان، به نحوه قضاوت داوران اعتراض کرده و تصمیمات آنان را "مزخرف" خوانده بود و پس از بازی مقابل شیلی با گریز زدن به این اظهارات خود، مدعی شد که احتمال دارد اخراج وی در دیدار رده بندی مقابل شیلی تحت تاثیر این صحبت‌ها و انتقادها بوده باشد.

آلوز که جایزه بهترین بازیکن تورنمنت را نیز از به خانه برد، تاکید کرد: مسی در درجه اول به مجموعه‌ای به نام سلسائو توهین و بی حرمتی کرده است و در درجه دوم به چندین بازیک حرفه‌ای بی حرمتی کرد که برای رسیدن و تحقق رویاهایشان همه چیز را رها کرده و در کوپا آمریکا حاضر شده و جنگیدند.

وی ادامه داد: من دوستی هستم که در همه شرایط حقیقت را می‌گویم و در رابطه با این موضوع هم به نظرم حرف‌های مسی درست نبود.

کاپیتان سلسائو که پس از فتح کوپا آمریکا شمار جام‌های خود را به ۴۰ رساند و از این حیث رکورددار شد، با حمایت از «نیمار» هم تیمی اش که به دلیل مصدومیت کوپا آمریکا را از دست داد نیز اظهاراتی را مطرح کرد.

وی راجع به شرایط نیمار تاکید کرد: اگر تیمی مسی را دارد باید برای مسی بازی کند و این موضوع برای «کریستیانو رونالدو» هم صادق است؛ نیمار هم چنین بازیکنی است، سطح او متفاوت از سایر بازیکنان است و تیم هر چه بیشتر خود را وقف او بکند پاسخی که او می‌دهد بهتر و مثبت‌تر خواهد بود؛ فکر نمی‌کنم چنین بازیکنانی در جهت منافع تیم بازی "نکنند. "

وی افزود: این موضوع را زمانی که در کنار مسی بازی می‌کردم متوجه شدم؛ اگر او در تیم من باشد چه کاری غیر از سپردن توپ به او باقی می‌ماند؟ می‌دانم که مسی تا چه اندازه تعیین کننده است و بنابراین باید توپ در مالکیت او باشد و نیمار هم چنین بازیکنی است.

آلوز تصریح کرد: اما گاهی اوقات احساس می‌کنم نوعی حساسیت روی نیمار وجود دارد و همیشه زیر ذره بین است؛ با بسیاری از انتقادهایی که از نیمار می‌شود موافق نیستم چرا که برخی افراد به جای تمرکز بر عملکرد فوتبالی وی، رفتارهای خارج از زمین او را هدف می‌گیرند؛ جایی که هیچ ارتباطی با زمین و نتیجه بازی ندارد؛ به عنوان یک دوست وظیفه‌ام این است که اطمینان پیدا کنم نیمار راهی را پیدا کند که موهبیت فوتبالی خود را درک کند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =