۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۸
کد خبرنگار: 848
کد خبر: 83387812
۰ نفر

برچسب‌ها

صدرا در کنار شیراز، همچنان کم آب

شیراز- ایرنا - برخی از ساکنان شهر جدید صدرا از توابع شیراز در غرب این کلانشهر،با مشکل کمبود و قطع آب مواجه هستند و گاهی چند روز پیاپی آب ندارند.

قرار بود شهر جدید صدرا سرریز جمعیت شیراز را در خود جای دهد اما اکنون خود به شهری تبدیل شده که جمعیتش با برخی شهرستان های فارس برابری می کند اگر نگوییم جمعیت شهر صدرا گاهی از برخی شهرستان های فارس بیشتر هم هست.
بی آبی و کم آبی که دچار شهر صدرا شده از اواخر اردیبهشت ۹۸ آغاز شد که با فشار گرما به اوج رسید به گونه ای که اواسط خرداد برخی از مردم شهر صدرای شیراز، با رفتن به اداره آب این شهر جدید، خواستار پاسخگویی مسئولان در زمینه قطع آب شدند.

برخی از این افراد که حدود ۳۰ نفر بودند با آوردن تشت های خالی و لباس‌های شسته نشده، اعتراض خود را به مسئولان اداره آب شهر صدرا اعلام کردند.
یکی از افراد مراجعه کننده به اداره آب شهر صدرا خانمی بود که گفت: قرار بود فقط دو ساعت در روز آب برای ما جیره بندی شود ولی چند روز است آب منازل ما قطع است. اگر آب قطع است چرا اداره آب صدرا، شامل این قطعی نشده است؟
یکی دیگر از جوانان گفت: هیچکس از مسئولان حاضر به پاسخگویی نیست و رئیس اداره آب صدرا انگار چشم بسته غیب می‌گوید چون هر دفعه که اعتراض می‌کنیم به ما اعلام می‌کند آب قطع است.
چند نفر از افراد معترض به قطع آب در اداره آب صدرا، کودکان خود را در بغل گرفته بودند و صدای جیغ و گریه این کودکان در فضا پیچیده بود.
کارکنان اداره نیز فقط نظاره گر رفتار مراجعه کنندگان بودند.
پس از مدتی، مردم اداره را ترک کردند.

اینک که تیرماه ۹۸ در حال سپری شدن و گرما نیز روز افزون است، مردم شهر صدرا در فازهای یک و دو در تماس با یارنا اعلام کردند با افت فشار آب و کم آبی و قطع این مایه حیات مواجه هستند.

تماس ایرنا با مسئولان شرکت آب و فاضلاب شیراز منجر به این نتیجه شد که در حال رفع نقص هستند و موضوع حل می شود.

سرپرست روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شیراز ۱۳ تیرماه اعلام کرد که ۲ چاه جدید در غرب شهر صدرا حفر و تجهیز شده که در ۱۰ روز آینده اگر وارد مدار شوند، بخشی از مشکلات کم یا بی آبی این شهر را رفع خواهند کرد.

بهرام زاهدی بیان کرد: امسال با اتمام طرح خط ۲ انتقال آب سد دروزن به طور کلی مشکل تأمین آب شرب صدرا رفع خواهد شد.

عملیات اجرایی خط دوم از سد درودزن سال ۱۳۹۰ آغاز شد و قرار بود سال ۱۳۹۴ به بهره برداری برسد.

۱۷ خرداد ۹۸ در سفر رضا اردکانیان به استان فارس اعلام شد که خط دوم از سد درودزن بهمن ۹۸ به بهره برداری می رسد.

مسئولان شرکت آب و فاضلاب شیراز گفته اند: ۷۸ درصد منابع آبی شهر شیراز و صدرا از چاه‌ها و ۲۲ درصد از سد درودزن تأمین می‌شود.

قطع آب در برخی نقاط شیراز از جمله شهر صدرا، بولوار امیرکبیر، بولوار پاسارگاد، شهرک والفجر، روستای سلطان آباد از اواخر اردیبهشت بدون اطلاع قبلی قطع شد.
هیچیک از مسئولان مربوط در این کلانشهر در این مدت حاضر نشدند بگویند علل قطعی آب در شیراز چیست.
صدرا در ۲۰ کیلومتری شمال غرب شیراز است و نزدیک به ۱۵۰ هزار تا ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

این شهر جدید در اوایل دهه ۹۰ بنیانگذاری شد.
۱۸۷۶

برچسب‌ها