۳۱۰ میلیارد ریال به دهیاری روستاهای سمنان تخصیص یافت

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: ۳۱۰ میلیارد ریال در یک سال گذشته برای عمران و آبادی روستاهای استان به حساب دهیاری‌ها واریز شد.

مهدی صمیمیان روز سه شنبه در آیین نکوداشت روز دهیاری‌ها در سالن همایش‌های مجتمع فرهنگی شهید کلاهدوز شهمیرزاد افزود: بر اساس آخرین درجه‌بندی دهیاری‌ها، ۵۳ درصد دهیاری‌های سمنان درجه یک به معنی عقب‌مانده در بخش وسعت، جمعیت و درآمدزایی هستند.
وی خاطر نشان کرد: ۳۴ روستای استان سمنان داخل حریم شهری قرار دارد که این امر مانع اجرای طرح‌های توسعه در بخش روستایی استان است.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان ادامه داد: ۲۹۷ روستای استان دارای طرح هادی است و این استان دارای ۳۰۸ روستای برخوردار از شورای اسلامی است.
صمیمیان با بیان اینکه بر اساس برنامه ششم توسعه ۹ روستا در استان سمنان به عنوان روستاهای هدف گردشگری باید بازسازی شود، تصریح کرد: ۵۰۰ نفر در بخش روستاها و دهیاری‌های استان فعالیت دارند در حالی که در ۱۹ شهر سمنان دست کم چهار هزار نیروی انسانی در شهرداری‌ها فعال هستند.
وی خاطر نشان کرد: بیش از ۷۰ شاخص برای ارائه تسهیلات به بخش روستایی سمنان هدفگذاری شده و اعطای تسهیلات در این بخش در سال ۹۸ هدفمند می‌شود.
وی افزود: در سال ۹۷ حدود ۳۱۰ میلیارد ریال به حساب دهیاری‌های سمنان واریز شده که این امر در توسعه اقتصادی این مناطق تأثیرگذار بوده است.
در این آئین سعیدرضا جندقیان معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، احمد همتی نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، منوچهر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان و جمعی از مسئولان استان سمنان حضور داشتند.
۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط