۱۸ تیر ۱۳۹۸،‏ ۵:۰۹
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83387572
۰ نفر
سازمان ملل: در سال جاری حدود نیم میلیون یمنی به وبا مبتلا شدند

تهران- ایرنا - «فرحان حق» معاون سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد دوشنبه شب در گزارشی از یمن اعلام کرد که حدود نیم میلیون یمنی در سال جاری میلادی (۲۰۱۹) به بیماری وبا مبتلا شده اند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، فرحان در کنفرانس خبری گفت: شمار مبتلایان به بیماری وبا در سال جاری به ۴۶۰ هزار نفر رسیده که در مقایسه با سال گذشته که شمار مبتلایان ۳۸۰ هزار نفر بود، افزایش داشته است.

وی افزود: تا کنون ۷۰۵ نفر بر اثر ابتلاء به وبا در یمن جان خود را از دست دادند.

معاون سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد اضافه کرد، سیل‌های اخیر در یمن و نبود آب آشامیدنی سالم از عواملی هستند که به شیوع وبا در این کشور سرعت بخشیده است.

فرحان گفت: امسال انجام برنامه‌های بشر دوستانه در یمن، ۴.۲ میلیارد دلار کمک مالی برای ارائه به بیش از ۲۰ میلیون نفر در این کشور را می‌طلبد.

پیش تر هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در یمن گفته بود: این کشور با بدترین بحران انسانی در جهان روبرو است، چرا که نزدیک به ۸۰ درصد جمعیت ۲۴ میلیون و یکصد هزار نفری آن دست کم به یکی از انواع کمک‌های انسانی و حمایت نیاز دارند.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند.

جنگ علیه یمن تاکنون هزاران کشته بر جای گذاشته و میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی رو به رو کرده است، به گونه‌ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را 'بزرگ‌ترین فاجعه انسانی' نامید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =