مردم گتوند به شایستگی از اتباع خارجی میزبانی کردند

دزفول- ایرنا-مدیر کل اموراتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان با اشاره به سکونت ۲ هزار تبعه افغان در گتوند گفت: مردم این شهرستان میزبان خوبی برای اتباع خارجی بوده اند.

به گزارش ایرنا، علیرضا گوروئی دوشنبه شب در همایش روزجهانی پناهنده در گتوند با اشاره به قرار داشتن میهمانشهر شهید محسن بنی نجار در شهرستان گتوند گفت: مردم این شهرستان از ابتدای ورود اتباع خارجی تاکنون یک مورد اعتراض یا درگیری با اتباع نداشته و به خوبی از اتباع عراقی و افغان پذیرایی و استقبال کرده اند.
وی با تقدیر از پذیرایی مردم گتوند از اتباع خارجی گفت: زمانی که اتباع عراقی در این شهرستان حضور داشتند و هم اکنون که این شهرستان میزبان اتباع کشور افغانستان است، هیچ مزاحمت و یا اعتراضی از سوی شهروندان گتوندی گزارش نشده است.
مدیر کل اموراتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان با بیان اینکه خدمات صورت گرفته به اتباع خارجی این استان با همکاری کمیساریای عالی پناهندگان و دولت جمهوری اسلامی ایران بوده است، افزود: زمانی که مشکلی به وجود می‌آمد، مجموعه نمایندگان کمیساریای عالی در ایران برای رفع آن مشکل با اداره کل اتباع همکاری داشتند.
گوروئی ادامه داد: اتباع افغانی ساکن در گتوند برادران دینی ما هستند و ما مسوولیت انسانی در قبال آنها داریم لذا تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات آنان بکار بسته‌ایم.
وی گفت: باوجود تحریم های ظالمانه، تازمان حضور اتباع خارجی در کشور، از آنها پذیرایی می شود.
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان اضافه کرد: دشمنان ایران در شریطی که کشورمان را از دارو هم تحریم کردند، ولی هیچ وقت از خدمت رسانی به اتباع کوتاهی نکرده ایم.
گوروئی از مدیریت و کارکنان مهمانشهر شهید محسن بنی نجار شهرستان گتوند بابت خدمت رسانی به اتباع خارجی قدردانی کرد و افزود: تعدادی از شهرها و روستاهای ما از برخی از خدمات و یا امکانات محروم هستند ولی در مهمانشهر شرایط مهیاست و خدمات به خوبی به اتباع ارائه می‌شود.


ایران از اتباع خارجی به خوبی میزبانی می‌کند
فرماندار شهرستان گتوند نیز در آئین روز پناهندگی گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهایی است که با وجود مشکلات با دل و جان از همه پناهندگان میزبانی و پذیرایی می‌کند.
عبدالرضا احسانی نیا افزود: مسؤولان کشور برای رفاه پناهندگان تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات اتباع خارجی بکار بسته اند.
وی مسایل سیاسی و جنگ ها را از عوامل پناهندگی خواند و گفت: معمولاً با شرایط خاصی که در برخی از کشورها رخ می‌دهد، پناهندگی شروع می‌شود.
فرماندار شهرستان گتوند افزود: برخی از کشورها بویژه کشورهای اروپایی و آمریکا از ورود اتباع خارجی به کشورشان ممانعت می‌کنند و در زمانی که برخی از مردم کشور مکزیک قصد پناهندگی به آمریکا را داشتند، از سوی آمریکا به این پناهندگان ظلم و ستم شد.
وی ادامه داد: کشور ایران در زمان جنگ با عراق، پذیرای تعداد زیادی از پناهندگان عراقی بود که در اردوگاه‌های ایران بویژه استان خوزستان که در آن زمان در حال ضربه خوردن از جنگ بود، اسکان داده شدند.
فرماندار گتوند گفت: هیچکس نمی‌تواند منکر این شود که هر انسانی دوست دارد در کشور و زادگاه خود زندگی کند لذا امیدوارم شرایط برای پناهندگان در میهن خودشان فراهم شود.
به گزارش ایرنا، همایش بزرگداشت روز جهانی پناهندگان عصر دوشنبه با حضور سرپرست دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در شیراز، فرماندار، مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان، امام جمعه، مسؤولان محلی و اتباع خارجی کشور افغانستان ساکن در مهمانشهر شهید محسن بنی نجار در تالار همایش‌های قیصر امین پور اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گتوند برگزار شد.
در پایان این آئین از خیرین، کارآفرینان و دانش آموزان ممتاز مهمانشهر شهید محسن بنی نجار شهرستان گتوند با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.
به گزارش ایرنا، ۲ هزار نفر از اتباع افغانستان در مهمانشهر شهید محسن بنی نجار گتوند در شمال استان خوزستان ساکن هستند.
۷۴۶۷/۳٠۲۲
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =