۱۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۵۲
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83387504
۰ نفر
شرکت نفت یمن: ۶ کشتی حامل مشتقات نفتی در توقیف ائتلاف سعودی است

تهران – ایرنا – شرکت نفت یمن روز دوشنبه اعلام کرد که ۶ کشتی حامل مشتقات نفتی در نزدیکی بندر الحدیده در توقیف ائتلاف سعودی است.

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، در بیانیه شرکت نفت یمن آمده است که کشتی‌های توقیف شده به فاصله اندکی از بندر الحدیده قرار دادند و ائتلاف سعودی اجازه پهلو گرفتن این کشتی‌ها را در بندر نمی‌دهد.

شرکت نفت یمن با اشاره به اینکه کشتی‌ها، مجوزهای رسمی را از سوی سازمان ملل متحد برای ورود به بندر الحدیده دارند، تاکید کرد که تداوم توقیف این کشتی‌ها برای مدت طولانی هزینه‌های سنگینی را در پی خواهد داشت.

این بیانیه می‌افزاید: نیروهای ائتلاف سعودی اخیراً اقدامات خود را برای جلوگیری از ورود کشتی‌های حامل مشتقات نفتی به ویژه بنزین به بندر الحدیده افزایش دادند.

شرکت نفت یمن از سازمان ملل متحد، جامعه جهانی و کلیه سازمان‌های حقوق بشری خواست است تا مسئولیت قانونی و اخلاقی خود را در قبال مردم در محاصره یمن بپذیرند.

این بیانیه همچنین ائتلاف سعودی را مسئول عواقب فاجعه بار اقداماتشان علیه مردم یمن دانسته است.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی کشته شدند.

این جنگ همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است؛ به گونه‌ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را «بزرگ ترین فاجعه انسانی» نامید.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =