۱۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۳۰
کد خبرنگار: 1823
کد خبر: 83387398
۰ نفر

برچسب‌ها

کتاب "رسم نور"‌ در کرمان رونمایی شد
رونمایی از کتاب "رسم نور" در جشنواره ملی شعر آئینی نور

کرمان - ایرنا - کتاب رسم نور حاوی ۱۱۲ اثر برگزیده منظوم از ۹۲ شاعر شرکت کننده در دومین جشنواره ملی شعر آئینی نور با حضور مسئولان در دانشگاه پیام نور کرمان رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، دبیر اجرایی دومین جشنواره ملی شعر آئینی نور گفت: کرمان پس از برگزاری موفق اولین دوره جشنواره ملی شعر آئینی نور در سال ۹۴، دومین جشنواره ملی شعر آئینی نور را برگزار کرد و آثار برگزیده این جشنوراه را در قالب کتابی نفیس تدوین و منتشر کرد.

امین رستمی عصر دوشنبه در آیین رونمایی این کتاب افزود: شاعران آئینی همواره نقش بی بدیلی در پیشبرد اهداف عالی اسلام داشته اند و نزد اهلبیت (ع) نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار بودند و خوشبختانه با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی روند جهشی به خود گرفته که امیدواریم این جشنواره بتواند قدمی موثر در تقویت جایگاه شعر آئینی کشور بردارد.

وی با بیان اینکه موضوع شعرهای این جشنواره معارف ائمه، قرآن کریم، سیره و سبک زندگی و مراثی اهلبیت، اخلاق اسلامی، آئین عبادی و سیاسی اسلام بوده، گفت: همچنین این جشنواره به دو موضوع ویژه انقلاب اسلامی و ۴۰ سال بالندگی و دفاع مقدس نیز پرداخته است.

رستمی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره را تبیین و نشر آموزه‌های قرآن و اهل بیت، بازگویی فرهنگ، سنت و سیره اهل بیت (ع) برای نسل جوان، بیان عقاید و تعمیق باورهای دینی با زبان شعر، کشف و شناسایی و معرفی استعدادهای دانشگاهی در حوزه شعر آئینی و گردآوری و نشر آثار نفیس و ارزشمند این حوزه نام برد.

دبیر اجرایی جشنواره در ادامه گفت: گستره فراخوان جشنواره به صورت ملی، ویژه تمامی دانشگاه‌های وزاتخانه های (علوم و بهداشت) و دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد و اساتید، کارکنان و دانشجویان بوده است که آثار منتخب در قالب کتابی با عنوان رسم نور چاپ شده است.

دبیر علمی این جشنواره در ادامه گفت: دانشگاه پیام نور شاکر است که توفیق سعادت برگزاری دومین جشنواره ملی شعر آئین نور را داشته است.

فاطمه معین الدینی افزود: این جشنواره در دو قالب شعر نو و کلاسیک در بین دانشگاهیان کل کشور برگزار شده است و خوشبختانه با توجه به نوپایی جشنواره و عدم آشنایی و شهرت آن با پذیرش خوب و مطلوبی از سوی جامعه هدف مورد استقبال قرار گرفت.

دبیر علمی جشنواره افزود: آثار ارسال شده به این جشنواره شامل ۹۲ شرکت کننده ۱۵ استاد، ۱۹ کارمند و ۵۸ دانشجو با ۲۱۰ شعر در دو بخش نو وکلاسیک بوده است که در نهایت ۱۱۲ اثر به عنوان اشعار برگزیده در کتاب رسم نور به چاپ رسیده است.

در پایان این جشنواره رونمایی از کتاب "رسم نور" حاوی ۱۱۲ اثر از آثار برگزیده شاعران شرکت کننده در این جشنواره با حضور جمعی از مسئولان انجام گرفت.

۹۸۸۹/‌‬ ۵۰۵۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =