همایش ملی تغذیه و مسائل زیست‌محیطی گیاهان دارویی در ارومیه برگزار می شود

ارومیه- ایرنا- دبیر اجرایی همایش ملی تغذیه و مسائل زیست‌محیطی گیاهان دارویی و معطر گفت: این همایش روز سه‌شنبه و با حضور اندیشمندان این حوزه از سراسر کشور و با همکاری انجمن علمی گیاهان دارویی ایران در دانشگاه ارومیه برگزار می‌شود.

«امیر رحیمی» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: محققان و اندیشمندان حوزه تغذیه و گیاهان دارویی در ۲ روز برگزاری این همایش به ارائه مقالات علمی خود می‌پردازند.

وی با بیان اینکه ۱۷۵ مقاله به این همایش راه یافته است، گفت: از این تعداد، ۱۹ مقاله به صورت سخنرانی و بقیه مقاله‌ها به شکل پوستر ارائه می‌شود.

دبیر اجرایی این همایش در ادامه افزود: نمایشگاه توانمندی در حوزه تغذیه به ویژه گیاهان دارویی و معطر در حاشیه این همایش برگزار می‌شود و این محصولات در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

وی برگزاری همایش و نمایشگاه در صنعت گیاهان دارویی و معطر را ضروری دانست و گفت: با گسترش اطلاعات در مورد فواید و اثربخشی گیاهان دارویی و با توجه به عوارض کم آن‌ها در مقابل داروهای شیمیایی، گرایش مردم به استفاده از این محصولات رو به افزایش است.

آذربایجان‌غربی با توجه به شرایط آب‌وهوایی مناسب، یکی از مناطق مستعد در تولید و پرورش گیاهان دارویی در کشور است و تولید عرقیات و دمنوش‌های گیاهی همچون بادرنجبویه، بیدمشک، پونه و گل محمدی در این استان رواج دارد.

۹۹۳۹/‏۳۰۷۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =