۱۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۷
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83387165
۰ نفر
حماس: موج بازداشت ها اراده مردم فلسطین را سست نمی کند

تهران-ایرنا- جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز دوشنبه در واکنش به موج بازداشت رهبران این جنبش در کرانه باختری و شهر اشغالی قدس تاکید کرد که این تلاش مذبوحانه صهیونیست ها اراده مردم فلسطین را متزلزل نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری "فلسطین الان"، حماس با صدور بیانیه ای تاکید کرد: موج بازداشت هایی که نیروهای اشغالگر شامگاه یکشنبه در کرانه باختری و شهر اشغالی قدس به راه انداخته و شماری از رهبران و نیروهای حماس را دستگیر کرده، تلاشی مذبوحانه برای شکستن اراده مردم و دور کردن آن از مقاومت است.

این جنبش افزود: رهبران و اعضای حماس همواره پیشرو بوده و هستند و پرچم حمایت از وطن و مقاومت را حمل می کنند. بسیاری از رهبران این جنبش، ده ها سال از عمر خود را در زندان های اسرائیلی گذرانده اند. فرزندان برخی از رهبران نیز در حین مقاومت در برابر اشغالگران جان خود را از دست داده ا ند.

حماس با دعوت همگان به وحدت و یکپارچگی فراگیر خواستار مقابله با اشغالگران و سیاست های خودسرانه در حق شهروندان فلسطینی شد.

رژیم صهیونیستی شامگاه یکشنبه ۲۵ فلسطینی را در مناطق مختلف کرانه باختری بازداشت کرده است.

این رژیم مدعی است که این افراد را به اتهام "تلاش برای اقدامات خرابکارانه" بازداشت کرده است.

این جنبش همچنین از اهالی شهر جنین که همواره پیشگام مقابله با صهیونیست ها هستند قدرانی و تاکید کرد که مردم فلسطین همچنان به پایداری خود ادامه خواهند داد.

هیات رسیدگی به امور اسیران فلسطینی نیز در گزارشی، شمار فلسطینی های دربند رژیم صهیونیستی را ۶ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرده است که در میان آنان ۲۳۰ کودک، ۴۸ زن، ۵۰۰ زندانی بدون اتهام و یکهزار و ۸۰۰ بیمار دیده می‌شود.

طی ماه های اخیر تنش ها میان فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی پس از تلاش برخی از کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با صهیونیست ها بیشتر شده است.

در همین حال، "الشیخ عزام الخطیب" مدیر کل سازمان اوقاف اسلامی و امور مسجدالاقصی دیروز (یکشنبه) از یورش ده‌ها شهرک نشین تندرو به صحن‌های مسجد الاقصی و حرم قدسی شریف خبر داد.

طبق این گزارش، رژیم صهیونیستی در هفته گذشته اقدامات تحریک آمیز فراوانی در "باب الرحمه" و مسجدالاقصی انجام داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =