۱۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۴
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 83387162
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان ابرکوه خریداری شد

یزد - ایرنا - رییس اداره تعاون روستایی شهرستان ابرکوه با اشاره به فصل خرید گندم از اواخر خردادماه گفت: تاکنون ۶۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان خریداری شده است.

حمیدرضا مشتاقیان عصر روز دوشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این میزان خرید ۱۰ میلیارد ریال ارزش دارد اظهار کرد: تاکنون بابت بهای گندم ۲۲۰ میلیون ریال وجه به کشاورزان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: امسال برای خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان چهار مرکز شرکت های تعاونی روستایی دراین شهرستان دایر است.

وی بابیان اینکه گندم مازاد برمصرف کشاورزان به صورت تضمینی و از قرار هر کیلوگرم ۱۷۰ هزار ریال خریداری می‌شود، اضافه کرد: کشاورزان محصول گندم خود را با قیمت یاد شده تحویل مراکز خرید شرکت‌های تعاونی روستایی دهند.

این مسئول خاطرنشان کرد: خرید گندم با نظارت کامل عوامل تشخیص و ذیحساب صورت می گیرد و روزانه لیست مراکز تهیه و برای پرداخت وجه گندم به کشاورزان به بانک عامل تحویل داده می شود.

رییس اداره تعاون روستایی ابرکوه پیش بینی کرد: امسال هزار تن محصول گندم مازاد برمصرف کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شود.

ابرکوه دارای ۱۱ تشکل فعال تعاونی روستایی و کشاورزی با افزون بر هفت هزار نفر عضو است.

با آغاز فصل برداشت محصول گندم که به صورت مکانیزه در سه هزار و ۲۰۰ هکتار پیش بینی می شود با احتساب ۴.۵ تن در هر هکتار، ۱۴ هزار تن محصول گندم برداشت شود.

۳۵ درصد اشتغال مردم ابرکوه وابسته به فعالیت‌های کشاورزی، دامداری و دامپروری است و هشت هزار خانوار از این طریق امرار معاش می‌کنند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۰/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =