۱۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۱
کد خبرنگار: 2297
کد خبر: 83387085
۰ نفر
با قانون سال ۴۶ نمی توان تهران ۹۸ را اداره کرد

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: ضرورت بازنگری در ماده ۱۱ قانون هوای پاک امروز بیش از هر زمان دیگری دارای اهمیت است و باید تا پایان قانون برنامه ششم تعلیق شود چراکه با قوانین سال ۴۶ (قانون شعاع ۱۲۰ کیلومتر) نمی‌توان تهران ۱۳۹۸ را اداره کرد.

به گزارش ایرنا محمد امامی امین روز دوشنبه در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران گفت: مقرر شده نشستی با حضور استاندار، وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون رئیس جمهور در محیط زیست با عنایت به شرایط خاص کشور و لزوم بازنگری در قوانین و مقررات به منظور تسهیل و رونق تولید در کشور برگزار شود.

وی افزود: تعلیق ماده ۱۱ قانون هوای پاک (در قانون هوای پاک به موضوع پایش صنایع توجه ویژه شده و در ماده ۱۱ این قانون تمام واحدهای صنعتی و تولیدی، براساس تشخیص سازمان محیط زیست مکلف شدند نسبت به نمونه برداری و اندازه گیری آلودگی در چارچوب خوداظهاری در پایش اقدام کنند) باید با قوانین زیست محیطی و استاندارهای لازم انجام شود که به محیط زیست آسیبی وارد نشود.

امامی امین با تاکید بر اینکه باید نگاه جدید به تولید داشته و مشکلات صنعت استان را حل کنیم، افزود: مهمترین مشکل توسعه صنایع استان تهران ماده ۱۱ قانون هوای پاک و شعاع ۱۲۰ کیلومتر است که دست ما را بسته و باعث شده نرخ رشد بیکاری استان به ۱۲.۴ درصد برسد.

وی تصریح کرد: شهروندان بومی استان تهران شش تا هفت میلیون نفر هستند اما یکی دیگر از علل بالا بودن نرخ بیکاری، مهاجرت از دیگر نقاط کشور به استان و مشکلات زیر ساختی است.

معاون هماهنگی و امور اقتصادی استان تهران گفت: در بسیاری از شهرک‌های صنعتی، کارخانه‌ها ساخته شده اما به دلیل فراهم نشدن زیر ساخت‌ها نظیر آب، برق و گاز این واحدها قادر به فعالیت نیستند.

امامی امین افزود: اگر بتوانیم زیر ساخت‌ها را برای شهرک‌های صنعتی مهیا کنیم و دیگر مشکلات و موانع موجود بر سر راه صنعتگران را برطرف کنیم نرخ بیکاری استان از ۱۲.۴ درصد به پنج درصد کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه تا آخر مرداد ماه سالجاری اعتبارات باید به طرح‌های تولیدی تخصیص داده شود تا باری از دوش صنعتگران برداشته شود تصریح کرد: باید با نگاه تسهیلگرانه بخصوص در بخش سرمایه در گردش بانک‌ها به بخش تولید توجه کرد.

امامی امین گفت: همکاری و مساعدت بانک‌ها برای امروز ما متفاوت‌تر از یکسال گذشته است و بانک‌ها بخوبی پاسخگو هستند.

وی اضافه کرد: نگاه مدیریتی به ویژه در نظام بانکداری نسبت به سال گذشته با استانداری بهتر شده و بانک‌ها با همکاری بیشتری تسهیلات را به تولید کنندگان تخصیص می‌دهند.

امامی امین با بیان اینکه مردم و مدیران به بلوغ سیاسی خوبی رسیده‌اند و می‌توانند مشکلات را تحلیل کنند گفت: شرط عبور از تحریم‌ها توجه ویژه و تام به موضوع صنایع کوچک و تولیدات است.

تهرام / ۳۰۳۶/‌/‌۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =