۱۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۱
کد خبرنگار: 1010
کد خبر: 83386998
۰ نفر

برچسب‌ها

۶ خانه فرهنگ در کاشان ساخته می‌شود

کاشان- ایرنا- شهردار کاشان از ساخت ۶ خانه فرهنگ در محله‌های حاشیه‌ای این شهر خبر داد.

سعید ابریشمی‌راد روز دوشنبه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کاشان گفت: این طرح‌های فرهنگی در محل‌هایی که با فقر مشهود زیرساخت های فرهنگی روبه‌رو هستند مانند کوی حسین‌پور، راوند، آپارتمان‌های بلوار صنعت، مسکن مهر و ناجی آباد به اجرا درمی‌آید.

وی افزود: عملیات اجرایی یک پردیس بزرگ فرهنگی نیز در محل ساختمان قدیمی کارخانه ریسندگی در خیابان کارگر کاشان با زیربنای پنج هزار و ۲۰۰ مترمربع به‌زودی آغاز می‌شود.

شهردار کاشان بدون اشاره به اعتبار این طرح‌ها بیان کرد: وظیفه شهرداری تنها انجام کارهای عمرانی نیست بلکه اجرای کارهای فرهنگی در حد توان، اختیارها و مسؤولیت نیز باید مد نظر باشد.

وی اضافه کرد: شهرداری‌ها با وجود شرایط مالی نامناسب باید بیشتر کار کنند زیرا دارای مسؤولیت اجتماعی و پیشران شهرها هستند و نباید جریان توسعه را متوقف کنند.

ابریشمی‌راد بر لزوم توجه بیشتر به مسجدها در حوزه کارهای فرهنگی جهت تبدیل این نقاط به کانون نورانی محله‌ها تاکید کرد: بیشتر آزادسازی‌ها و توافق‌ها با حضور معتمدان محلی و در گفت‌وگو با مردم در مسجدها انجام می‌شود زیرا بر این باور هستیم که کارها با مشارکت بهتر پیش می‌رود.

وی همچنین از زیرگذر کاشان به عنوان بزرگترین طرح عمرانی این شهر نام برد و یادآور شد: قرارگاه خاتم الانبیا (ص) بهترین و توانمندترین مجری پشتوانه این طرح است و گرچه دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی در شورای اسلامی شهر وجود داشت، اما با طرح همراهی کامل و همه مصوبه‌های لازم را صادر کرد.

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان و امام جمعه کاشان نیز در این دیدار اظهار داشت: در نظام توحیدی برخلاف حکومت‌های سلطنتی، هدف مسؤولیت‌ها کمک و ارائه خدمت به مردم است.

آیت‌الله عبدالنبی نمازی با اشاره به آیه‌هایی از قرآن کریم افزود: ماهیت حکومت در نظام توحیدی با نظام‌ها و اندیشه‌های دیگر تفاوت دارد زیرا حکومت در نظام توحیدی دنیا و آخرت مردم را اصلاح می‌کند اما فرهنگ و نگاه سایرین از جمله صهیونیست‌ها به جهان، مادی است.

وی شاخصه خدمت در نظام جمهوری اسلامی را داشتن نگاه مادی و معنوی برای انجام کارها دانست و بیان کرد: خدمت به مردم کاری خدایی است و باید کارها با نیت نزدیکی به خداوند سبحان انجام شود.

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کاشان تصریح کرد: آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها ایجاد نارضایتی بین مردم ایران را نشانه گرفته‌اند و می‌کوشند تا جامعه را در برابر حاکمیت قرار دهند؛ با توجه به اثرگذاری خدمات شهرداری بر زندگی مردم، باید به گونه‌ای تدبیر شود تا مردم رضایت داشته باشند.

کاشان با گستره هشت هزار و ۵۰۰ هکتار و جمعیت افزون بر ۳۰۰ هزار نفر، دارای پنج منطقه خدمات شهری است.

۶۱۳۶/‏۸۱۲۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =