شهر دوستدار کتاب میزبان پویش ملی «فصل گرم کتاب» شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان گفت: پویش ملی «فصل گرم کتاب» با مشارکت این کانون و شهرداری در سمنان، شهر دوستدار کودک، اجرا می‌شود.

نبی‌اله خدابخشی روز دوشنبه به خبرنگاران در سمنان بیان کرد: پویش ملی «فصل گرم کتاب» با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و شهرداری سمنان تابستان ۱۳۹۸ اجرا می‌شود.

وی یادآور شد: پویش «فصل گرم کتاب» با حضور مربیان مجتمع و مراکز فرهنگی‌هنری کانون سمنان، مهدی‌شهر و شهمیرزاد از تاریخ ۱۸ تیر ۹۸ سه‌شنبه هر هفته ساعت ۱۹ تا ۲۲ در بوستان شقایق آغاز می‌شود و تا ۲۶ شهریور ادامه دارد.

وی گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان، به‌عنوان یک سازمان متولی در غنی‌سازی اوقات فراغت، وظیفه دارد تا خدمات فرهنگی، هنری و ادبی خود را در ایام فراغت کودکان و نوجوانان عرضه کند.

خدابخشی افزود: این پویش با هدف ایجاد فضایی متفاوت در حوزه مطالعه برای مخاطبان کودک و نوجوان با شعار «آینده را باید ساخت» بر دو محور موضوعیِ «ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی» و «تقویت مهارت‌های زندگی یا تمرین زندگی» تأکید دارد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان با اشاره به برگزاری این پویش هم‌زمان با سمنان در بوستان کودک شهرستان شاهرود، بیان کرد: در پویش فصل گرم کتاب، مربیان با برپایی ایستگاه کتاب‌خوانی ویژه اعضا و والدین ضمن اجرای فعالیت‌های متنوع و خلاقانهی کتاب‌محور مانند قصه‌گویی و نمایش خلاق، شعرخوانی، کاردستی، رصد نجوم، کارگاه علمی، بلندخوانی کتاب و بازی‌های گروهی، به معرفی کانون، کتاب‌های پرخواننده، عرضه خدمات فرهنگی، چگونگی برقراری ارتباط مؤثر با کودکان و نوجوانان و جذب عضو می‌پردازند.

تعداد کل کودکان و نوجوانان عضو مراکز ۲۴ گانه کانون پرورش فکری استان ۴۳ هزار و ۶۸۶ نفر است و ۲۸۹ هزار و ۳۹۰ جلد کتاب در مراکز آموزشی کانون‌های استان سمنان جهت استفاده اعضا وجود دارد.
مراکز کانون پرورش فکری کودکان سمنان شامل ۱۶ مرکز ثابت، چهار کتابخانه سیار و ۲ کتابخانه پستی است.

۷۳۴۲م/۶۱۰۳