چهار هزار دانش‎آموز در آزمون تکمیل ظرفیت سمپاد پذیرش می‌شوند

تهران- ایرنا- رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان از برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت پایه هشتم مدارس سمپاد در ۱۸ مردادماه خبر داد و گفت: ظرفیت پذیرش در این آزمون‌ حدود چهار هزار نفر است.

فاطمه مهاجرانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش با بیان اینکه تمامی افراد علاقه‌مند و واجد شرایط امکان شرکت در این آزمون را دارند، افزود: آزمون شامل مواد درسی ریاضی، ادبیات فارسی، علوم تجربی، قرآن و پیام‌های آسمانی و استعداد تحلیلی است.

وی خاطرنشان کرد: شرایط شرکت کنندگان در این آزمون پس از انجام فرآیند مستند سازی متعاقباً اعلام می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان، آزمون ورودی پایه های هفتم و دهم مدارس سمپاد نیز روزهای ۳۰ و ۳۱ خرداد برگزار شد که نتایج هر دو آزمون نیمه مرداد اعلام می‌شود.

مهاجرانی اضافه کرد: برای شرکت در آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان حدود ۱۷۰ هزار دانش آموز کلاس ششم ابتدایی ثبت نام کرده بودند.

وی خاطرنشان کرد: از میان شرکت کنندگان در نهایت حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ وارد مدارس سمپاد می شوند که نسبت به سال گذشته برای ورود به پایه هفتم ۲۵ هزار نفر بیشتر شده است.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش‌پژوهان جوان همچنین با اشاره به اینکه حدود ۲۶۰ هزار دانش‌آموز پایه نهم برای شرکت در آزمون ورودی پایه دهم ثبت نام کرده بودند، یادآورشد: قرار بود این آزمون ۲۶ خرداد ماه برگزار شود که برای رعایت حال دانش‌آموزان سیل‌زده این آزمون با یک هفته تأخیر ۳۱ خرداد در سراسر کشور برگزار شد.

مهاجرانی اضافه کرد: در نهایت ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان در مدارس سمپاد و ۵۰ هزار نفر در مدارس نمونه دولتی پذیرش می‌شوند.

اکنون در مجموع ۱۲۰ هزار دانش آموز متوسطه اول و دوم در ۶۷۰ مدرسه سمپاد در سراسر کشور به تحصیل اشتغال دارند که حدود ۴۰ درصد آنها در متوسطه اول و ۶۰ درصد در متوسطه دوم هستند. /

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =