۱۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۵
کد خبرنگار: 1179
کد خبر: 83386696
۱ نفر

برچسب‌ها

مردم مسجدسلیمان از ترس وقوع زلزله به خیابان‌ها آمدند

اهواز – ایرنا – زمین لرزه ۵،۷ ریشتری پیش از ظهر روز دوشنبه و وقوع چند پس لرزه موجب شد تا شهروندان مسجد سلیمانی به خیابان و فضای باز بیایند.

به گزارش ایرنا ساعت ۱۱:۳۰ صبح روز دوشنبه زلزله‌ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر در شهرستان مسجدسلیمان رخ داد که در بیشتر نقاط خوزستان احساس شد.

تاکنون چهار پس لرزه به بزرگی ۳.۹، ۴.۰، ۴.۷ و ۳.۷ ریشتر پس از زلزله اصلی در این شهرستان رخ داده است.

به گفته برخی شهروندان مسجدسلیمان جاده روستای جریک که مسیر ارتباطی شهرستان‌های مسجدسلیمان - ایذه است به دلیل ریزش کوه مسدود شد.

همچنین ریزش کوه موجب شده تا دوراهی بی بیان در شهرستان مسجدسلیمان مسدود شود.

مشاهدات عینی خبرنگار ایرنا حاکیست: ۲ خانه در خیابان آذری کوچه پزشکان مسجد سلیمان تخریب شده اما به ساکنان آسیبی وارد نشده است.

چند خودرو نیز بر اثر ریزش ساختمان و دیوار روی آنها دچار خسارت شده است.

همچنین به مسجد اسکاچ در منطقه هشت بنگله و مسجد نیوساید در منطقه سی برنج آسیب جدی وارده شده است.

ساختمان بانک صادرات مرکزی در خیابان آزادی مسجد سلیمان آسیب دیده به طوری که این شعبه تعطیل و کارمندان آن به خیابان‌ها آمدند.

به گفته علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان، با توجه به احتمال بروز پس لرزه‌های بیشتر در ساعات آینده مردم از حضور در مناطق پرخطر دوری کرده و در مناطق امن ساکن شوند.

وی افزود: پنج تیم ارزیاب به منطقه اعزام شده که گزارش‌های تکمیلی را اعلام می‌کنند ولی مردم تا عادی شدن اوضاع از اسکان در مناطق پرخطر خودداری کنند.

به گفته شهام سلیمانی شهردار مسجدسلیمان، برق برخی مناطق این شهر قطع شده که اداره برق شهرستان در تلاش برای برطرف کردن این مشکل است.

این زمین لرزه در بیشتر نقاط خوزستان احساس شد.

منابع رسمی تاکنون مرگ یک نفر ناشی از این زلزله (بر اثر سکته قلبی) و مصدوم شدن ۱۸ نفر دیگر را تأیید کرده اند که به صورت سرپایی مداوا شدند.

۹۸۷۹ / ‏‬ ۶۰۳۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =