۶۰۰۰ نفر در سمنان خدمات درمان اعتیاد دریافت کردند

سمنان- ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: ۶ هزار نفر در این استان در سال گذشته از مرکزهای درمان و کاهش آسیب اعتیاد تحت مجوز و نظارت این اداره کل خدمات درمان اعتیاد دریافت کردند.

علیرضا ایزدپور روز دوشنبه در بازدید از ایرنا در گفت و گو با خبرنگاران این رسانه با اشاره به اینکه در یک دهه گذشته تعداد معتادان خانم بسیار پایین بود، ابراز داشت: ۲ درصد معتادانی که از اداره کل بهزیستی استان سمنان در سال قبل خدمات دریافت کردند را بانوان تشکل می دهند.

وی بیان کرد: توجه به قشر آسیب پذیر و توانمندسازی این قشر از مهمترین اهداف بهزیستی است.

وی مهمترین شرط ترک اعتیاد را رضایت خود فرد عنوان و اضافه کرد: ۱۱ مرکز سرپایی، ۱۳ مرکز اقامتی میان‌مدت، ۲ مرکز کاهش آسیب‌ها، ۲ مرکز ویژه پناهندگان و پنج تیم سیار به معتادان استان سمنان خدمات ارائه می کنند.

وی با بیان اینکه تریاک بالاترین میزان مصرف را در میان مخدرها دارد، گفت: جوانان به مصرف شیشه و گل تمایل بیشتری دارند.

ایرنا، خط مقدم دولت است

ایزدپور در ادامه با اشاره به اهمیت و نقش رسانه، بیان کرد: نادیده گرفتن رسانه سبب نادیده گرفتن خود می شود و این امر نشان از قدرت رسانه‌ها دارد.

وی رسانه‌ها را قوه چهارم در کشور معرفی و اضافه کرد: قوه‌های دیگر در کشور برای موفقیت باید با رسانه‌ها ارتباط مسمتر داشته باشند.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: ایرنا قدرت و تاثیرگذاری قابل توجهی در کشور دارد و ترجمه خبرها به هشت زبان دنیا نشان دهنده این جایگاه است.

وی افزود: این خبرگزاری به عنوان خط مقدم دولت، وظیفه و رسالت سنگینی در انعکاس فعالیت‌ها و خدمات دولت دارد.

ایزدپور گفت: ایرنا برای بسیاری از رسانه‌های دیگر مرجع است و استناد به خبرهای ایرنا با توجه به شعار این خبرگزاری مبنی بر صحت، دقت و سرعت، بسیار عمیق است.

۲۵ تیرماه هر سال در کشورمان ایران «روز بهزیستی و روزتامین اجتماعی» نامگذاری شده است. سازمان بهزیستی کشور، به موجب لایحه قانونی سال ۱۳۵۹ در جهت تحقق مفاد اصول ۳، ٢١ و ٢۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در زمینه تحقق عدالت اجتماعی تشکیل شده است.

مشروح گفت و گوی خبرنگاران ایرنا با مدیرکل و دو تن از معاونان بهزیستی استان روزهای آینده در ایرنا سمنان منتشر می شود.

۷۳۴۲ م/‏۷۴۰۸

اخبار مرتبط