۱۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۴
کد خبرنگار: 1112
کد خبر: 83386587
۱۳ نفر

برچسب‌ها

واکنش آشنا به سیما : با گاندو گنده نمی‌شوید

تهران- ایرنا- مشاور رئیس جمهوری در حساب کاربری توئیتر خود نسبت به پخش سریال گاندو و به نمایش گذاشتن ضعف قوه مجریه در این مجموعه تلویزیونی واکنش نشان داد.

حسام‌الدین آشنا صبح امروز (دوشنبه) با انتشار توئیتی در حساب کاربری خود به تولید سریال «گاندو» و پخش آن از شبکه سوم سیما واکنش نشان داد.

در متن این توئیت آمده است: ۱. دولت نه اجازه و نه پول دارد که سریال بسازد ۲. صدا و سیما هم پول ندارد سریال بسازد ۳. ولی گویا جای دیگری هست که برای تضعیف دولت هم پول فراوان دارد، هم مجوزها و مشوق‌های لازم را دریافت کرده است و هم می تواند صدا و سیما را الزام به پخش کند. ۴. با گاندو، گنده نمی شوید.

صبح امروز نیز سید عباس موسوی سخنگوی وزیر امور خارجه در نشست خبری با رسانه های گفته است: ما مانده‌ایم چه بگوییم. آنچه درباره وزیر امور خارجه و سایر همکاران پخش می‌شود، چندان با واقعیت همخوانی ندارد و اسناد مکاتبات و همکاری‌ها موجود است و اگر می‌خواستند اسناد را ارائه می‌دادیم تا سریال واقعی‌تر شود.
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه من هم این سریال را دیده‌ام، افزود: از نظر جلوه‌های ویژه فیلم خوبی است ولی اگر تقوا هم در آن وجود داشت بهتر بود.
موسوی اضافه کرد: اینکه آقای ظریف گفته‌اند من کلاً وقت نگاه کردن تلویزیون را ندارم. من مطلع هستم ایشان از وقتی صبح‌ها بیدار می‌شوند کلاً وقت روشن کردن تلویزیون را ندارند؛ به طور کلی نه به شبکه‌هایی که در خانه خودشان پخش می‌شود و نه شبکه‌های خانه‌های همسایه را نگاه نمی‌کنند.

گاندو به کارگردانی جواد افشار سریالی است که با موضوع جاسوسی و امنیتی از چندی پیش روی آنتن شبکه ۳ سیما می‌رود. این سریال پیش از این به دلیل دیالوگ‌هایی در مورد مسئولان دولتی دچار حواشی بسیاری شد که این حواشی بعد از پخش قسمت ۱۳ با یک روز تأخیر شائبه‌های بسیاری را در میان مخاطبان ایجاد کرد و کارگردان آن گفت که تحت فشار مقامات دچار سانسور شده است. هر چند بخش های به اصطلاح سانسور شده به صورت کامل تدوین و در شبکه های مجازی دست به دست شد.

در قسمت بیست و نهم این سریال که شامگاه دیشب (یکشنبه ۱۶ تیر) روی آنتن شبکه سوم سیما رفت نیز سکانس هایی از نشست وزیر امور خارجه و روسای رده بالای دولت دوازدهم با نهادهای امنیتی وجود داشت که دولتمردان را بی اطلاع از امور جاسوسی جاری نظام نشان می داد، افرادی که بدون دلیل قانع کننده ای تنها به رسیدن به توافقی با ۵+۱ در زمینه توافق هسته ای علاقه دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار فرهنگ