۱۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۶
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83386578
۰ نفر

برچسب‌ها

محرومیت ۲ ساله کنمبول بیخ گوش «مسیِ» بی‌پروا

تهران- ایرنا- گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کنمبول) قصد دارد تا خود به جنجال‌های ناشی از اظهارات انتقادآمیز و تند «لیونل مسی» فوق ستاره آرژانتین ورود کرده و در این صورت می‌تواند برجسته‌ترین بازیکن جهان را به مدت ۲ سال محروم کند.

کاپیتان تیم ملی آرژانتین پس از شکست مقابل شیلی در نیمه نهایی کوپا آمریکا، سازماندهندگان و داوران این تورنمنت را به "فساد" و تبانی برای قهرمان کردن برزیل متهم کرد.

جادوگر آبی‌اناری‌ها در ادامه و پس از کسب مقام سوم این رقابت‌ها با گفتن جمله "کوپا برای قهرمانی برزیل مهیا شده است، امیدوارم داوران و کمک داور ویدئویی بازی فینال را تحت تاثیر قرار نداده و بگذارند پرو برای قهرمانی بجنگد که البته به نظر من محتمل نیست" از شرکت در مراسم اهدای مدال برنز نیز امتناع کرد.

مسی پیش‌تر و بدنبال حذف از نیمه نهایی به دست برزیل میزبان، به نحوه قضاوت داوران اعتراض کرده و تصمیمات آنان را "مزخرف" خوانده بود و پس از بازی مقابل شیلی با گریز زدن به این اظهارات خود، مدعی شد که احتمال دارد اخراج وی در دیدار رده بندی مقابل شیلی تحت تاثیر این صحبت ها و انتقادها بوده باشد.

حالا گزارش‌ها حاکی از آن است که اظهارات مرد آرژانتینی می‌تواند مجازاتی را از سوی کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کنمبول) برای وی به همراه داشته باشد؛ نهادی که مقررات آن بازیکنان را از اهانت به این ارگان و پرسنل آن منع می‌کند.

در صورتی که کنمبول تصمیم بگیرد در برابر اظهارات مسی اقدام کند، در آن صورت محرومیتی تا ۲ سال در انتظار وی خواهد بود؛ محرومیتی سنگین که در صورت اعمال بدین معنا است که فوق ستاره آبی‌اناری‌ها نه تنها انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بلکه کوپا آمریکای سال ۲۰۲۰ که به میزبانی مشترک آرژانتین و کلمبیا برگزار می شود را نیز از دست خواهد داد.

کنمبول که به وضوح از اظهارات مسی آزرده شده بود، در نخستین اقدام خود با انتشار بیانیه ای آنچه مسی گفته بود را «بی اساس و غیرقابل قبول» توصیف کرد.

با این حال باید منتظر ماند و دید که آیا این نهاد برجسته‌ترین بازیکن منطق آمریکای جنوبی و البته جهان را برای مدت زمانی طولانی محروم می کند یا خیر.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =