گروه های واکنش سریع هلال احمر به منطقه زلزله زده مسجد سلیمان اعزام شدند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، از اعزام پنج گروه ارزیاب واکنش سریع هلال احمر متشکل از 15 امدادگر و نجاتگر خبره برای ارزیابی اولیه منطقه زلزله مسجد سلیمان در استان خوزستان خبر داد.

مرتضی سلیمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: با دریافت خبر وقوع زمین ۵.۷ ریشتری در شهرستان مسجد سلیمان استان خوزستان گروه های واکنش سریع به منظور ارزیابی اولیه و ثانویه خسارات احتمالی این زمین لرزه به منطقه یادشده اعزام شدند.

وی توضیح داد: بلافاصله پس از دریافت خبر وقوع این زمین لرزه اتاق بحران در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تشکیل شد و با برقرار ارتباط تلفنی با جمعیت هلال احمر استان خوزستان دستورات لازم ستادی برای اعزام نیروهای اعزام سریع امدادی به همراه وسایل و تجهیزات امداد رسانی به منطقه یاد شده صادر شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: این زلزله در استان خوزستان، شهرستان مسجد سلیمان و دهستان گلگیر به وقوع پیوسته است و تا شعاش ١٥ کیلومتری این منطقه ٥٦ روستای دارای آبادی با جمعیت بالغ بر ٥٥٨٠ نفر جمعیت از مرکز زمین لرزه وجود دارد.
سلیمی ادامه داد: این زمین لرزه در استان های بوشهر و لرستان احساس شد.

وی افزود: از آنجا که تعداد روستاها زیاد است در ارتباط دائم با تیم ها در حال ارزیابی هستیم. خوشبختانه تا کنون در بررسی ایذه و مسجد سلیمان خسارتی اعلام نشده اما چون وسعت زمین لرزه تا جایی بوده که استان های همجوار را هم لرزانده لذا در حال رصد استان ها و مناطق هستیم.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) دقایقی پیش مسجد سلیمان حوالی گلگیر در استان خوزستان را لرزاند.

مرکز لرزه نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران روز دوشنبه اعلام کرد: این زمین لرزه در ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه و ۳۳ ثانیه به وقوع پیوست.
موقعیت مرکز این زمین لرزه با طول ۴۹.۵ و عرض ۳۱.۹۵ و در عمق ۱۶.۶ کیلومتری زمین گزارش شده است.
تاکنون گزارشی از خسارت احتمالی این زمین لرزه دریافت نشده است.

مسجد سلیمان در شمال شرقی استان خوزستان و مرکز آن در ۱۵۰ کیلومتری اهواز واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =