۱۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۵
کد خبرنگار: 958
کد خبر: 83386429
۰ نفر
وزارت اوقاف فلسطین: تعرض صهیونیستها به مقدسات اسلامی ادامه دارد

تهران - ایرنا - وزارت اوقاف فلسطین در گزارش ماهانه خود تاکید کرد که تعداد هتک حرمت‌ و تعرض های صهیونیست ها به مقدسات اسلامی در ماه گذشته به ۹۰ مورد رسید.

به گزارش امروز (دوشنبه) روزنامه اردنی "الدستور"، سازمان اوقاف اسلامی افزود که اشغالگران صهیونیست در ماه گذشته ۲۵ بار به مسجد الاقصی تجاوز و ۱۵ بار از بخش اذان در مسجد ابراهیمی جلوگیری کرده اند و به سه مسجد دیگر در "قدس" و"کفر مالک" یورش برده و شعارهایی نژادپرستانه بر دیوارهای آن‌ها نوشته اند.

در گزارش سازمان اوقاف اسلامی همچنین آمده است که شهرک نشینان صهیونیست در ماه گذشته میلادی با یورش به مکان‌های اسلامی در "سلفیت"، ناقوس‌های تلمودی خود را به صدا در آورده اند و همچنین نظامیان صهیونیست به مدرسه اسلامی "دارالایتام" در بخش قدیمی قدس حمله کرده اند.

از سویی دیگر "الشیخ عزام الخطیب" مدیر کل سازمان اوقاف اسلامی و امور مسجدالاقصی دیروز (یکشنبه) از یورش ده‌ها شهرک نشین تندرو به صحن‌های مسجد الاقصی و حرم قدسی شریف خبر داد.

"غسان دغلس" مسؤول پرونده شهرک نشینان شمال کرانه باختری نیز تاکید کرد که شهرک نشینان دیروز به روستای "عورتا" حمله و خودروهای فلسطینیان را تخریب کردند و بر دیوار منازل آن‌ها شعارهای نژادپرستانه و انتقام جویانه نوشتند.

از سویی دیگر باشگاه اسرای فلسطین اعلام کرد که نظامیان صهیونیست صبح دیروز (یکشنبه) ۱۵ فلسطینی را در کرانه باختری اشغالی دستگیر کردند.

شبکه خبری "الجزیره" قطر نیز تاکید کرد که پلیس رژیم صهیونیستی در هفته گذشته دست به اقداماتی تحریک آمیز در "باب الرحمه" و مسجدالاقصی زده است، از جمله این اقدامات وارد شدن با کفش‌های نظامی به مصلی‌ها، برداشتن حصارهایی که نمازگزاران زن را از مرد جدا می‌کرد و همچنین جلوگیری از سر دادن تکبیر بعد از اقامه نماز بوده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha