امام جمعه کرمانشاه: روحانیت خادم مردم هستند

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: روحانیت همواره در کنار مشکلات مردم حضور داشته و ترجمان این کمک‌ها این است که روحانیت خادم مردم بوده است.

به گزارش ایرنا، آیت الله مصطفی علما روز دوشنبه در نشست طرح جهاد همبستگی ملی با حضور ائمه جمعه و فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان کرمانشاه افزود: برای رسیدگی و ترمیم آسیب‌های کلی، هیچ دولتی نمی‌تواند به تنهایی کار را به نتیجه مطلوب برساند، بلکه این مردم هستند که با حضور همیشگی خود نتایج امیدوارکننده‌ای به وجود آوردند.

وی اظهار داشت: برای رسیدن به اهداف همه جانبه، ائمه جمعه باید، خیرین شهرستان و آحاد مردم را نسبت به اهمیت موضوع توجیه نمایند.

امام جمعه کرمانشاه با استناد به فرمایش حضرت امام خمینی ره تاکید کرد: امام راحل در وصیت نامه به فرزندشان مرحوم حاج احمد می‌فرمایند: «خدمت به مردم بالاترین مستحب و صواب است».

وی گفت: در برنامه‌های ملی، باید همه بسیجی وار پای در عرصه بگذارند و توجه نمائیم که هر خدمتی انجام دهیم در واقع به خود خدمت کرده‌ایم.

در طرح جهاد همبستگی ملی تعداد ۵۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده از سیل اخیر در استان کرمانشاه شناسایی و عملیات بازسازی و نوسازی آنها با کمک‌های مردم و اعتبارات دولتی در حال انجام می‌باشد.

۳۰۳۳/‏۸۰۶۶