۱۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۹
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83386313
۰ نفر
مخالفت احزاب آلمانی با اعزام نظامیان این کشور به سوریه

تهران - ایرنا - احزاب سوسیال دموکرات، سبزها و دموکرات آزاد آلمان مخالفت صریح خود را با درخواست آمریکا برای اعزام نظامیان این کشور به سوریه اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری «د. پ. آ» آلمان، درخواست دولت آمریکا برای مشارکت نظامی بیشتر این کشور در سوریه با مخالفت های شدید احزاب آلمانی مواجه شده است.
«جیمز جفری» نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه روز گذشته (یکشنبه) گفت: متحدان ائتلاف جهانی باید در مقابله با نیروهای داعش کمک کنند و ائتلاف، نیازمند آن است تا از مخالفان به رهبری کردها حمایت تکنیکی و فنی انجام دهد.
وی با درخواست از آلمان برای اعزام مربیان نظامی، متخصصان تدارکات و تکنسین های نظامی اظهار کرد: خواهان آن هستیم تا نیروهای آلمانی جایگزین سربازان ما در سوریه شوند.
هر چند آلمان تا کنون به این درخواست پاسخ رسمی نداده اما احزاب دولت ائتلافی و اپوزیسیون صراحتاً با آن مخالفت کرده و خواهان رد چنین خواسته ای از سوی برلین هستند.
در همین رابطه «تورستن شفر گمبل» معاون رئیس حزب سوسیال دموکرات در پیامی توئیتری نوشت: «نیروی زمینی آلمان هرگز به سوریه فرستاده نخواهد شد. گذشته از این من درخواستی در این خصوص بین شرکای حاضر در ائتلاف ضدداعش نمی بینم».
این درحالیست که احزاب سبزها، چپ ها و دموکرات آزاد نیز خواهان پاسخ «نه» صریح به آمریکا از سوی دولت مرکل در این مورد هستند.
با این حال «آنگرت کرامپ کارن باور» رئیس حزب دموکرات مسیحی در یک مصاحبه تلویزیونی گفته است برلین باید منافع امنیتی خود را نیز در سوریه در نظر بگیرد و اگر درخواست مشارکت بیشتر مطرح شود آماده باشد که «با توجه به شرایط در این مورد گفت وگو کند».
آلمان در چارچوب نیروهای ائتلاف ضدداعش تا کنون با ماموریت های شناسایی جنگنده های تورنادو، یک هواپیمای سوخت رسان و نیز آموزش نظامیان در عراق برای مقابله با داعش در منطقه حضور داشته است.
«هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان نیز در سفر ماه گذشته خود به عراق از آمادگی برلین برای ادامه ماموریت نظامیان آلمانی در این کشور خبر داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =