مشارکت پلیس سمنان در کشف ۷۸۱ کیلوگرم تریاک در کشور

سمنان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: طی دو عملیات مختلف از سوی ماموران ۷۸۱ کیلوگرم تریاک از سوداگران مرگ در ۲ استان کشور کشف شد.

سرهنگ عبدالله حسنی روز دوشنبه به خبرنگاران در سمنان بیان کرد: در پی چند ماه تلاش و پیگیری‌های خاص اطلاعاتی ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، مشخص شد سوداگران مرگ قصد انتقال یک محموله بزرگ مواد مخدر از شرق به مرکز کشور را دارند که با هماهنگی لازم قضایی و تعامل هدفمند با پلیس سیستان و بلوچستان برای دستگیری عاملان قاچاق مواد مخدر و کشف این محموله تیم‌های عملیاتی به مسیر تردد قاچاقچیان در شهرستان ایرانشهر اعزام شدند.

به گفته حسنی، با هدایت لحظه به لحظه از سوی پلیس سمنان، نیسان حامل محموله شناسایی و عملیات توقف خودرو و دستگیری سوداگران مرگ آغاز شد.

وی، به تیراندازی قاچاقچیان به سمت پلیس و فرار آن‌ها از صحنه عملیات اشاره و اضافه کرد: پلیس بی‌درنگ با اجرای طرح مهار، خودروی مورد نظر را متوقف و عاملان انتقال این محموله که دو تبعه خارجی بودند را دستگیر و ۳۸۱ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان سمنان ادامه داد: در این عملیات یک قبضه سلاح جنگی و تعداد زیادی فشنگ نیز کشف شد.

وی با اشاره به عملیات دیگری از سوی ماموران استان گفت: اقدام گسترده اطلاعاتی و پیگیری‌های ویژه ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر سمنان منجر به جلوگیری از انتقال یک محموله ۴۰۰ کیلوگرمی تریاک در استان کرمان شد.

حسنی بیان کرد: در اطلاعات تکمیلی پلیس مشخص شد، این محموله توسط شبکه ای سازمان یافته از قاچاقچیان از یکی از روستاهای کرمان به یکی از شهرستان‌های این استان حمل می‌شود.

وی، به هماهنگی های لازم ماموران انتظامی در دو استان سمنان و کرمان و طراحی عملیات مشترک درباره این پرونده اشاره و تصریح کرد: یک دستگاه خودروی ۴۰۵ در محور سیرج- کرمان شناسایی و در اقدامی ضربتی توقیف و راننده با شلیک تیر هوایی دستگیر شد.

وی، از کشف ۴۰۰ کیلو و ۲۳۵ گرم ماده مخدر از نوع تریاک در این عملیات خبر داد و گفت: در این عملیات ماموران چهار قاچاقچی را دستگیر و دو دستگاه خودروی پراید و پیکان را نیز توقیف کردند.

سال ۹۷ بیش از هشت تن و ۶۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان سمنان کشف شد، بهار ۹۸ نیز چهار تن و ۶۲۰ کیلوگرم مواد مخدر کشف و ۷۷۱ نفر شامل حامل، نگهدارنده و توزیع‌کننده در استان دستگیر شده است که از این مجموع ۲۳۴ نفر خرده‌فروش مواد مخدر هستند.

اخبار مرتبط