سومین بازدید استاندار خراسان جنوبی از شهرک صنعتی بیرجند

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی در ادامه بازدیدهای هفتگی از واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال استان روز دوشنبه سومین بار با حضور در شهرک صنعتی بیرجند از هشت واحد صنایع شیمیایی بازدید کرد.

در این بازدید که حدود ۲ ساعت و نیم به طول انجامید معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و مدیران عامل بانک‌های استان در این بازدید استاندار را همراهی کردند.

محمدصادق معتمدیان و هیأت همراه از کارخانه‌های ایران کاوش تولیدکننده انواع لوله‌های پلی اتیلن، سپهر درخشان تولیدکننده انواع ظروف یکبار مصرف، خوش‌نصیب تجارت انواع نایلون و نایلکس، تارا پلاستیک تولید انواع لوله‌های پلی اتیلن، بی تو پلاس تولید کننده ایزوگام، مینای سرخ شرق تولیدکننده انواع چاپ و بسته‌بندی کالا، مهراس کویر تولیدکننده انواع لوله و لوله خم سرد بازدید و از نزدیک با مدیران و کارکنان آنها صحبت کرد.

تعیین تکلیف بدهی، تسهیلات سرمایه در گردش، صادرات محصول، افزایش دوران مشارکت، بازسازی و نوسازی، کاهش هزینه افزایش دیماند برق، معافیت‌های مالیاتی و خرید مواد اولیه پتروشیمی عمده مشکلاتی بود که توسط صاحبان صنایع شیمایی استان مطرح شد.

در پایان این بازدید نشست جمع‌بندی مشکلات و مسائل واحدهای تولیدی صنایع شیمایی فعال و نیمه فعال شهرک صنعتی بیرجند با حضور مسئولان مرتبط به منظور بیان مشکلات و راهکارهای رفع آن در محل شهرک صنعتی برگزار شد.

استاندار خراسان جنوبی در هفته های اخیر و بازدیدهای جداگانه از ۱۲ واحد تولیدی صنایع غذایی و فلزی استان در شهرک صنعتی بیرجند بازدید کرد و برای رفع مشکلات این واحدها به مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها دستور ویژه برای پیگیری داده است.

وی دیروز (یکشنبه) در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان نیز گفت: یکی از کارهای جدیدی که از چندی پیش در استان آغاز کرده ایم بازدیدهای میدانی از واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی بیرجند است و با حضور میدانی و بازدید از واحدهای تولیدی مشکلات تولیدکنندگان را با برگزاری ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در محل بررسی می کنیم و تصمیمات عملیاتی با حضور دستگاه‌های متولی برای حل مشکلات واحدها اتخاذ می شود.

معتمدیان گفت: تجربه خوبی در این بازدیدهای میدانی به دست آورده ایم و راهکار خوبی برای رفع برخی از مشکلات واحدها که قبلاً حل نشده، ارائه شده و امید است که شاهد رفع مشکلات واحدها باشیم.

وی با اشاره به اینکه حل مشکلات واحدهای تولیدی خارج از شهرک صنعتی و در شهرستان ها نیز در دستور کار قرار دارد افزود: با آغاز دور دوم سفرهای شهرستانی به صورت تخصصی با حضور در واحدهای تولیدی، پیگیر بررسی و رفع مشکلات آنان خواهیم بود.

وی بیان کرد: در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با دعوتی که از مجمع نمایندگان خواهیم داشت به صورت اجرایی تر پیگیر رفع مشکلات خواهیم بود تا با استفاده از ظرفیت مجمع نمایندگان سریعتر مشکلات واحدهای تولیدی استان در سالی که به نام رونق تولید نامگذاری شده، مرتفع شود.

۷۵۵۷*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =