۱۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۶
کد خبرنگار: 951
کد خبر: 83386239
۰ نفر

برچسب‌ها

خودتحریمی در بخش صنعت سمنان تا حدودی کاهش یافت

سمنان- ایرنا- رئیس انجمن مدیران صنایع و خوشه قطعات خودرو استان سمنان گفت: خودتحریمی و تفسیر قانون از سوی دستگاه های اجرایی به ضرر تولیدکننده در بخش صنعت سمنان تا حدودی کاهش یافت.

رستم سعداللهی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فشار و تحریم های داخلی در بخش صنعت به خصوص در تامین مواد اولیه تا حدود زیادی کاهش یافت و اکنون وضعیت تولیدکنندگان به نسبت ماه های گذشته بهتر است.

وی خاطر نشان کرد: با رفع مشکل تامین مواد اولیه، بازار فروش محصولات تولیدی تا حدود زیادی بهتر شده اما مشکلات به صورت ۱۰۰ درصدی در بخش صنعت برطرف نشده است.

رئیس انجمن مدیران صنایع و خوشه قطعات خودرو استان سمنان ادامه داد: اثرگذاری خودتحریمی در بخش صنعت به نسبت فشارهای خارجی بیشتر است و در ماه های گذشته با پیگیری های انجام شده، بخشی از آیین نامه های مخل تولید حذف شد.

سعداللهی اضافه کرد: بانک های عامل استان سمنان برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی همکاری لازم را ندارند و حتی با توقیف وسیله نقلیه صنعتگران درصدد وصول مطالبه های خود هستند.

وی تصریح کرد: بانک های عامل با تقسیط و بخشودگی جرایم برای رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی اقدام کنند و با وجود تحریم و فشارهای خارجی نباید بعضی از دستگاه های اجرایی برای بخش صنعت درد ایجاد کنند.

رئیس انجمن مدیران صنایع و خوشه قطعات خودرو استان سمنان گفت: برای رفع تمامی مشکلات واحدهای صنعتی فاصله زیادی وجود دارد و باید با برنامه ریزی اصولی برای رفع مشکلات بخش تولید اقدام کرد.

در استان سمنان ۲ هزار و ۲۰ واحد صنعتی وجود دارد و سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و تولید ناخالص این استان حدود ۲۲ درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

برچسب‌ها