۳۸ تن برنج قاچاق در بازارچه مرزی سومار کشف شد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب از کشف و ضبط 38 تن برنج قاچاق در مرز سومار از توابع این شهرستان با هوشیاری ماموران گمرک و مرزبانی خبر داد.

کوروش محمودیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سودجویان قصد داشتند این میزان برنج را به شکل غیرمجازو در قالب نمک، از طریق بازارچه مرزی سومار از کشور خارج کنند که به استناد بند (و) ماده ۹ دستورالعمل ساماندهی و تقویت مدیریت مبادی ورودی و خروجی مرزهای زمینی با هوشیاری مرزبانی و مأموران گمرک سومار پس از بازرسی فیزیکی، کشف شد.

وی با بیان اینکه مأموران گمرک و مرزبانی پس از کشف این کالای قاچاق، نسبت به توقیف کامیون‌ها و تشکیل پرونده برای متخلفان اقدام کردند، اضافه کرد که پرونده این متخلفان برای سیر مراحل قضائی و صدور حکم نهایی به دستگاه قضا ارسال شد.
مرز سومار نزدیکترین مرز کشورمان به بغداد محسوب می‌شود که کمترین فاصله را به کربلای معلا و استان‌های جنوبی عراق دارد.
بخش سومار در فاصله ۹۰ کیلومتری شهر قصرشیرین دارای ۲ شهر سومار و نفت شهر و ۱۳ روستاست و با عراق ۸۶ کیلومتر مرز مشترک دارد.
بازارچه مرزی سومار در فاصله پنج کیلومتری شهر مرزی سومار قرار دارد و در آن سوی مرز و در عراق، نزدیک ترین شهر به سومار، شهر مندلی از توابع فرمانداری بلدروز است.
سومار فاصله حمل کالا را به بغداد کوتاه‌تر کرده است و اکنون عمده کالاها از این معبر به استان‌های شرقی عراق صادر می‌شود.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارای ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق و ۲ مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان است.
۳۰۱۲/۸۰۶۶