۱۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۳
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83385938
۰ نفر

برچسب‌ها

توجه به فوتبال پایه به توسعه علمی ورزش در یزد کمک می کند

یزد- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان یزد گفت: توسعه علمی فوتبال در گرو توجه به فوتبال و فوتسال پایه استان قرار دارد که طی سال های اخیر در این ارتباط کارهای موثری توسط هیات فوتبال با همکاری باشگاه ها و بخش خصوصی انجام شده است.

مسعود شریعتی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فعالیت‌های فوتبال در رده پایه موجب تقویت تیم‌ها در رده بزرگسالان شده است که تاکنون در این ارتباط با برنامه ریزی انجام شده شاهد حضور حدود ۳۰ تیم فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در لیگ‌های کشوری هستیم.

وی ادامه داد: برگزاری سالانه ۶۰۰ مسابقه فقط در لیگ فوتبال استان با حضور تمام تیم‌ها از شهرستان‌ها موجب تعالی این رشته شده است و باید با همکاری و حمایت باشگاه‌ها ادامه یابد.

این مسئول امور ورزش استان به اهمیت انجام امور فرهنگی در کنار برنامه‌های فنی در رشته‌های ورزشی اشاره کرد و بیان داشت: از اولویت‌های این اداره کل و هیات‌ها توجه به مسائل فرهنگی و ارزشی است.

شریعتی خاطر نشان کرد: برنامه محوری، توجه به ساختار در باشگاه‌ها و همچنین برگزاری لیگ‌ها و میزبانی رقابت‌ها همه به توسعه ورزش و رشته فوتبال کمک می کند.

سالانه ۲۵ هزار نفر در مسابقات فوتبال لیگ استان در رده های مختلف سنی شرکت می کنند و به صورت رسمی و در چارچوب مقررات در این رشته فعالیت دارند.

استان یزد با یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت، ۴۸ هیات ورزشی و ۶۵ هزار ورزشکار زیر پوشش بیمه دارد.

۷۵۳۶/‏‬ ۲۰۴۷/‏

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =