ورزشکار زنجانی در بازی‌های جهانی ورزش کارگری، چهار نشان کسب کرد

زنجان - ایرنا - ورزشکار توانمند و شایسته زنجانی در ششمین دوره بازی‌های جهانی ورزش کارگری و آماتوری ۲۰۱۹ اسپانیا به سه نشان طلا و یک نشان برنز دست یافت.

 رئیس هیات ورزش کارگری استان زنجان روز دوشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: مریم مرادی که در قالب تیم کارگری ایران در این مسابقات که از ۱۱ تیر ماه جاری به مدت ۶ روز در شهر تورتوسای اسپانیا برگزار شد، شرکت کرده بود توانست در رشته دو و میدانی این دوره از بازی‌های جهانی به موفقیت دست پیدا کند.

عزیزالله طبیانی اظهار داشت: این ورزشکار زنجانی در رشته دو و میدانی در ماده‌های ۸۰۰ متر، ۱۵۰۰ متر و پنج هزار متر به نشان طلا و در دو امدادی چهار نفره نیز به نشان برنز دست یافت و با این موفقیت توانست توانمندی و شایستگی‌های ورزش کارگری زنجان را به نمایش بگذارد.

وی از مسئولان استان خواست در صورت امکان از ورزش کارگری زنجان حمایت مالی و از این ورزشکار زنجانی فخرآفرین نیز به هنگام بازگشت به شهر، تجلیل کنند تا انگیزه‌ها و تلاش‌ها در ورزش کارگری این استان بیشتر شود.

بازی‌های جهانی ورزش کارگری با حضور قریب سه هزار ورزشکار از ۴۲ کشور به میزبانی شهر تورتوسای اسپانیا برگزار شد و کاروان ۱۴۰ نفری ایران (۹۱ ورزشکار) نیز در این رقابت‌ها سومین حضور در بازی‌های جهانی را تجربه کرد.

در سال ۲۰۱۵ برای نخستین بار کاروان ورزش کارگری ایران در مسابقات جهانی لیلیانوی ایتالیا حاضر شد که ۲۱ مدال طلا، ۵ نقره و ۶ برنز به دست آورد تا بین ۳۲ کشور به مقام نهم برسد و در رقابت های ۲۰۱۷ ریگای لتونی، نیز که دومین حضور ایران بود به ۳۵ نشان طلا ،۱۵ نقره و ۱۳ برنز دست یافتند.

در زمان حاضر، ورزش کارگری این استان در ۴۰ رشته مختلف ورزشی فعال است و کارگران ورزشکار زیر نظر این هیات که نیازمند توجه و حمایت بیشتر مسئولان استان و واحدهای تولیدی - صنعتی است، فعالیت و تمرین می‌کنند.

رشته‌های دو و میدانی، والیبال، آمادگی جسمانی، کوهنوردی، شنا، کاراته، دو صحرانوردی، تنیس روی میز و بدمینتون، جودو، ووشو، کاراته، فوتبال، کشتی، فوتسال، بسکتبال، شطرنج، دارت، ژیمناستیک، دو صحرانوردی، کوهنوردی، دو و میدانی و شنا، طناب کشی و فوتبال دستی، در این استان فعال هستند.
پارسال (۹۷)، کارگران ورزشکار زنجان در ۲۳ رشته مختلف ورزشی به مسابقات قهرمانی کشور اعزام شدند که حاصل آن ۱۰ نشان طلا، ۱۹ نقره و ۱۱ برنز بود.
در حال حاضر نیز بیش از ۵۰۰ کارگر مرد و زن این استان به صورت سازمان یافته و تحت پوشش این هیات در رشته های مختلف ورزشی فعال هستند که از این تعداد، قریب ۱۰۰ نفر زن و مابقی را نیز مردان تشکیل می‌دهد.
ورزش کارگری زنجان در رشته های ورزشی انفرادی به ویژه در رشته های ووشو و جودو، عنوان دار است.

۶۰۸۴/‏۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =