۱۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۳
کد خبرنگار: 2108
کد خبر: 83385912
۱ نفر

برچسب‌ها

نماینده مجلس: دهیاران استخدام رسمی می‌شوند

سنندج- ایرنا - نماینده مردم شهرهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه یک فوریتی استخدام رسمی دهیاران در مجلس تصویب شده است و تا ۲ سال آینده این مصوبه اجرایی می‌شود.

محسن بیگلری شامگاه یکشنبه در نشست شهرداران و دهیاران روستاهای شهرستان بانه با اشاره به نشست استانداران کردستان و سلیمانیه در هفته جاری اظهار داشت: در تفاهم نامه استانداران کردستان و سلیمانیه عراق رسمی شدن مرز سیرانبند بانه و تردد مسافر در این مرز مهمترین بحث بود که در ۲ هفته آینده مرز سیرانبند بانه تعین تکلیف می‌شود.

بیگلری افزود: رسمی شدن مرز سیرانبند بانه و سیف سقز از توافقات رؤسای جمهوری ایران و عراق بوده و در مراودات تجاری بین ۲ کشور از اهمیت بالای برخوردار است.

وی با بیان اینکه خدمات رسانی بیمارستان رازی بانه رضایت بخش نیست اضافه کرد: بیمارستان ۹۶ تخت خوابی رازی بانه با امکانات بسیار مناسب سال گذشته به بهره برداری رسید اما خدمات رسانی و مدیریت بیمارستان رضایت بخش نیست و تاکنون به دلیل سهل انگاری پرسنل این بیمارستان چندین جنین بالای ۳۰ هفته فوت کردند.

۹۲ روستای بانه از آب شرب برخوردار هستند

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کردستان نیز در این نشست گفت: از ۱۹۲ روستای بانه ۹۲ روستا تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی قرار دارد و کنتور آب آ. به متقاضیان واگذار شده است.

صدیق محمد زاده افزود: در ۴۱ روستای شهرستان نیز یکبار لوله کشی انجام شده و ۵۲ روستا فاقد لوله کشی آب است و جمعیت ۵۱ درصد روستاها تحت پوشش خدمات این شرکت هستند.

وی با بیان اینکه در بانه ۹ هزار ۱۰۰ مشترک آب و فاضلاب روستایی وجود دارد اظهار داشت: شاخص بهره مندی از خدمات آب و فاضلاب روستایی در شهرستان‌ها بر اساس آمار شرکت آب و فاضلاب کشور ۷۸ درصد و در این استان نیز ۶۴ درصد است.

محمد زاده افزود: شبکه جمع آوری فاضلاب پنج روستای بانه انجام شده و اما فاقد تصفیه خانه هستند و شبکه جمع آوری فاضلاب چهار روستای نزدیک عباس آباد نیز انجام می‌شود.

بانه ۱۹۲ روستا و کوخ دارد و ۱۲۲ روستای آن دارای دهیاری است؛ این شهرستان مرزی با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

۷۴۶۹ / ۳۰۳۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =