۲۳۷۴ تخلف کالا و خدمات در آذربایجان‌غربی رسیدگی شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی گفت: ۲ هزار و ۳۷۴ پرونده در بخش کالا و خدمات استان رسیدگی و احکام آنها صادر شده است.

محمد اقوامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سال تاکنون ۲ هزار و ۴۰۵ پرونده در بخش کالا و خدمات تشکیل شده که بیش از ۹۸ درصد پرونده ها مورد رسیدگی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: متهمان این پرونده ها پس از رسیدگی به پرداخت ۵۴ میلیارد و ۴۴۵ میلیون ریال جریمه محکوم شده اند.

وی بیان کرد: گران فروشی، درج نکردن قیمت، خرید و فروش بر خلاف ضوابط، عرضه خارج از شبکه و نگهداری و فروش کالای قاچاق مهم‌ترین تخلفات صنفی در بخش کالا و خدمات را تشکیل می‌دهد.

اقوامی افزود: شهروندان می توانند در صورت بروز تخلف، موارد را در سریع ترین زمان ممکن به ادارات صنعت، معدن و تجارت و بخش بازرسی این اداره کل گزارش دهند تا تخلف مورد نظر در شعب تعزیرات حکومتی رسیدگی شود.

وی گفت: تخلف های بخش کالا و خدمات بیشتر در واحدهای صنفی و توزیعی اتفاق می افتد و اصناف می توانند با رعایت مقررات مرتبط به ویژه در حوزه درج قیمت و فروش با قیمت مصوب و مناسب، موجب کاهش بخش قابل توجهی از تعداد تخلف های این بخش شوند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی با اشاره به وضعیت کنونی بازار گفت: این نهاد به صورت قاطع با متخلفان در بخش های مختلف به ویژه کالا و خدمات برخورد می کند.

اقوامی از اصناف خواست تا با رعایت انصاف، وضعیت اقشار کم درآمد جامعه را لحاظ کنند.

وی از محکومیت ۴۵۱ میلیون ریالی قاچاقچی انواع ظروف نسوز آشپزخانه درخوی خبر داد و اظهار داشت: این میزان جریمه برای قاچاق تعداد ۴۲۶ تکه انواع ظروف آشپزخانه صادر شده است.

وی با اشاره به دستگیری قاچاقچی سیگار در میاندوآب گفت: ماموران پلیس آگاهی این شهرستان دربازرسی ازخودروهای عبوری ازیک دستگاه اتوبوس ۷۰۰ باکس سیگارخارجی را کشف و پرونده این قاچاق به شعب تعزیرات حکومتی ارسال شد.

اقوامی افزود: شعب تعزیرات حکومتی متهم این پرونده را پس از رسیدگی، علاوه بر ضبط کالا به نفع دولت به پرداخت ۴۱۱ میلیون ریال محکوم کردند.

بیش از ۸۰ هزار واحد صنفی در آذربایجان غربی فعال است؛ آذربایجان غربی از جمله استان های درگیر با معضل قاچاق کالا و ارز است و سالانه چند پرونده در این خصوص در تعزیرات حکومتی استان بررسی و حکم آن صادر می شود.

۸۱۳۷/۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =