تداوم پاکسازی مناطق غرب عراق از وجود تروریست ها

تهران- ایرنا- فرمانده عملیات مشترک ارتش عراق از عملیات جدید موسوم به "اراده النصر" در مرز این کشور و سوریه، با هدف پاکسازی مناطق از وجود تروریست های داعشی خبر داد.

"هسته اطلاع رسانی امنیتی ارتش عراق" روز یکشنبه در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد که در پاکسازی مناطق غرب این کشور، نیروهای الحشد الشعبی و الحشد العشائری با پشتیبانی نیروهای هوایی حضور داشتند.

بر اساس این گزارش، ارتش عراق به عملیات پاکسازی مناطق حد فاصل میان استان های نینوا، صلاح الدین و الانبار تا منطقه مرزی عراق با سوریه ادامه داد.

در نتیجه عملیات فرماندهی "الجزیره"، ۸ مرکز تروریست ها متلاشی و بسته های انفجاری خنثی شد؛ به نحوی که مرزبانی عراق تا عمق ۱۰ کیلومتری پشت خط مرزی عراق را بازرسی کردند.

نیروهای مسلح عراق در استان نینوا چند اردوگاه نظامی وابسته به گروه تروریستی داعش را کشف کردند. در این عملیات همچنین چندین بسته و خودرو انفجاری که برای استفاده مهیا شده بود نیز خنثی شد.

این نیروهای عراق از جمله الحشد الشعبی در استان صلاح الدین دو مرکز تروریست ها را منهدم کردند که در جریان آن مقادیر زیادی سلاح و مهمات، بسته های انفجاری و گلوله های خمپاره کشف شد.

در این عملیات سه تن از نیروهای الحشد الشعبی زخمی شدند.

نیروی هوایی عراق و جنگنده های ارتش این کشور قرارگاه ها و محل تجمع تروریست ها را مورد حمله قرار دادند.

با وجود آنکه جنگ علیه داعش در سال ۲۰۱۴ آغاز شد و ترویست ها یک سوم خاک عراق را اشغال کردند، در سپتامبر ۲۰۱۷ (آذرماه ۹۶) با شکست داعش پایان یافت؛ اما همچنان هسته‌های خفته این گروهک تروریستی در بخشی از این کشور فعال هستند و دست به عملیات تروریستی می‌زنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha