۱۶ تیر ۱۳۹۸، ۱۹:۳۶
کد خبر: 83385677
T T
۰ نفر
رییس بین الملل دوما: ثبات و امنیت منطقه به سیاست های ایران بستگی دارد

مسکو - ایرنا - رئیس کمیسیون بین المللی دومای روسیه با اشاره به فشارهای ایالات متحده بر ایران و سیاه نمایی علیه تهران توسط واشنگتن، اعلام کرد که ایران همچنان بازیگر بزرگ باقی مانده و ثبات و امنیت منطقه به سیاست های این کشور بستگی دارد.

لئونید سلوتسکی امروز یکشنبه با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: تصمیم ایران درباره غنی سازی اورانیوم نتیجه اقدام تحریک آمیز آمریکاست.
وی ادامه داد: اعلام تصمیم ایران برای افزایش سطح اورانیوم غنی شده در این کشور نتیجه خروج آمریکا از برجام و عدم امکان اجرای تعهدات شرکای اروپایی برای ایجاد ساز وکار مالی به منظور دور زدن تحریم های آمریکا بود.
مقام روس خاطرنشان کرد: در این موضوع انگیزه و دلیل اقدامات ایران کاملاً قابل فهم است. این، نتیجه اقدام تحریک آمیز بزرگ از پیش برنامه ریزی شده است.
رئیس کمیسیون امور بین المللی دومای روسیه با بیان اینکه آمریکا به طور مستمر علیه ایران دست به سیاه نمایی می زند، اظهار کرد: آمریکا برچسب رژیم خطرناک را برای ایران به جامعه جهانی تحمیل می کند.
وی افزود: آمریکا از اینکه ایران با آرامش برجام را تحت کنترل آژانس بین المللی انرژی اتمی اجرا کند، رضایت نداشت. دولت آمریکا با خروج از برجام و با افزایش اقدامات نظامی در نزدیکی مرزهای ایران، هر بار تهران را برای اقدامات متقابل تحریک کرد.
مقام پارلمانی روس تصریح کرد: ایران در این شرایط همچنان بازیگر بزرگ باقی مانده و ثبات و امنیت منطقه به سیاست های این کشور بستگی دارد.
به گفته سلوتسکی، ایران در زمان حاضر نیاز به نشان دادن نمونه ای از خویشتنداری دارد. در شرایط کنونی تاثیرگذاری بر ایران دشوارتر شده است.
وی ادامه داد: اما ادامه چنین اقدامی در مورد ایران ضروری است. ما همواره با شرکای ایرانی در راستای دیپلماسی پارلمانی گفت وگو و تلاش می کنیم آنها را متقاعد سازیم که به اعمال تحریک آمیز آمریکا پاسخ ندهند.

سخنگوی دولت امروز یکشنبه از اجرای گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران خبر داد و اعلام کرد: امروز رسماً از مرز ۳.۶۷ درصد اورانیوم غنی شده عبور می کنیم.
«علی ربیعی» در نشست خبری مشترک با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی پس از پایان مهلت شصت روزه ایران به اروپایی‌ها گفت: امروز از مرز ۳.۶۷ درصد اورانیوم غنی شده عبور کردیم و مبنای غلظت بر اساس نیاز ما خواهد بود.
سخنگوی دولت گفت: با این وجود ما به هر قیمتی در برجام باقی نمی‌مانیم، هر کاری هم می‌کنیم برای حفظ برجام است، ولی باقی ماندن ما در برجام به طرف مقابل بستگی دارد، هر تصمیمی گرفته می‌شود وابسته به منافع ملی و مصالح کشور دارد. هر تصمیمی هم گرفته شود انسجام در کشور را مفید می‌دانیم، ما در سایه اجماع حرکت می‌کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha